Синод УПЦ МП засудив Порошенка та «руйнівників» з ПЦУ, але змовчав про Кирила — заява
https://racurs.ua/ua/n170607-synod-upc-mp-zasudyv-poroshenka-ta-ruynivnykiv-z-pcu-ale-zmovchav-pro-kyryla-zayava.htmlРакурсСинод УПЦ Московського патріархату на своєму засіданні в Києво-Печерській лаврі 12 травня запевнив, що підтримує й підтримуватиме захисників України, але не висловив жодного осуду дій патріарха Кирила, який підтримує воєнну агресію рф проти України. Не йдеться поки й про намір вийти з-під підпорядкування рпц.
Натомість промосковські церковники заявили про «руйнівну політику ПЦУ» та закликали втрутитися у ситуацію президента України.
Заяву синоду оприлюднив офіційний сайт УПЦ МП. Відзначимо, що на фото цього ресурсу у кімнаті, в якій відбувалася подія, все ще висить портрет російського патріарха Кирила.
Синод де-факто підпорядкованої державі-агресору церкви запевнив, що «повністю розділяє біль і страждання Українського народу». У заяві йдеться, що 14 із 53 єпархій цієї церкви в Україні потерпають від бойових дій.
Водночас в мп переконують, що засуджують агресію рф і закликають «розв'язати конфлікт за допомогою слова, а не зброї».
Україна вистоїть у важких випробуваннях, збереже свою державність, а Українська православна церква підтримує й надалі підтримуватиме захисників України та надаватиме благодійну допомогу нужденним, — запевнили члени синоду УПЦ МП.
Водночас вони висловили занепокоєння «непоодинокими випадками розпалення в Україні ворожнечі і розбрату на релігійному ґрунті». Йдеться про зареєстровані у Верховній Раді законопроекти про заборону УПЦ МП і Україні, а також рішення органів місцевої влади про заборону чи обмеження діяльності.
Члени синоду вважають, що переходи громад з УПЦ МП до ПЦУ є «наслідком помилкової релігійної політики часів президентства Петра Порошенка та руйнівної ідеології так званої Православної церкви України».
Про подальше перебування Української православної церкви в підпорядкуванні московської патріархії, синод зазначив:
Ми позитивно оцінили можливість ґрунтовного та всебічного обговорення будь-яких питань церковного життя. Але принципово важливим є те, щоб цей процес відбувався без порушення церковного порядку.
Було вирішено також найближчим часом скликати зібрання за участі єпископів, священників, монахів та мирян УПЦ МП «для обговорення проблем церковного життя, що виникли внаслідок війни».
У заяві не згадується про засудження служителів-колаборантів, які співпрацюють із ворогом. Водночас синод позбавив сану декількох священників, які раніше приєдналися до Православної церкви України.