Ракурсhttps://racurs.ua/
Грузія не отримала перепустки до ЄС - пояснення голови Єврокомісії
Грузія не отримала перепустки до ЄС — пояснення голови Єврокомісії
https://racurs.ua/ua/n171799-gruziya-ne-otrymala-perepustky-do-ies-poyasnennya-golovy-ievrokomisiyi.htmlРакурсКрім України, статус кандидата на членство в ЄС Єврокомісія 17 червня рекомендувала надати Молдові.
.
Грузія такої рекомендації не отримала, оскільки має ще виконати додаткові умови для отримання статусу кандидата на членство в ЄС.
На думку ЄК, стан демократії у Сакартвело не відповідає Копенгагенським критеріям і має втілити зміни для здобуття статусу кандидата.
Тепер Грузія повинна політично об'єднатися, щоб скласти чіткий шлях до структурних реформ і ЄС. Тому ми рекомендуємо надати європейську перспективу Грузії, але повернутися та оцінити, наскільки вона відповідає низці умов, перш ніж надати їй статус кандидата, — повідомила президент Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн.
Водночас Єврокомісія також рекомендувала надати статус кандидата й Молдові.
Молдова перебуває на справжньому прореформаторському, антикорупційному та європейському шляху. Попереду ще довгий шлях. Але ми віримо, що у нього є потенціал, щоб відповідати критеріям, — заявила фон дер Ляєн.
Рішення про надання чи відмову у статусі кандидата прийматимуть лідери 27 країн ЄС на саміті у Брюсселі 23−24 червня. Для початку переговорів про вступ потрібно одностайне схвалення всіх країн-членів.
Раніше Bloomberg з посиланням на обізнані джерела писав про те, що Єврокомісія 17 червня надасть рекомендацію надати Україні та Молдові статусу кандидатів на вступ до ЄС при виконанні певних умов у майбутньому. Вони стосуються принципу верховенства закону, системи юстиції, боротьби з корупцією.
Такий статус зможе отримати і Грузія на тих самих умовах.
Про те, що Єврокомісія має намір запропонувати надати Україні статусу держави — кандидата в ЄС, раніше писало видання Politico. За даними Bloomberg, кілька країн виступають проти цього, зокрема, Данія та Нідерланди.