Ракурсhttps://racurs.ua/
Кольори сміливості та свободи - увесь світ знає, як виглядає прапор України
Кольори сміливості та свободи — увесь світ знає, як виглядає прапор України
https://racurs.ua/ua/n173995-kolory-smilyvosti-ta-svobody-uves-svit-znaie-yak-vyglyadaie-prapor-ukrayiny.htmlРакурсУ вівторок, 23 серпня, в Україні відзначається державне свято, присвячене одному з її державних символів — прапору України.
.
Свято встановлене «на вшанування багатовікової історії українського державотворення, державної символіки незалежної України та з метою виховання поваги громадян до державних символів України» згідно з указом Президента від 23 серпня 2004 року.
У 2009 році було внесено зміни до цього указу й засновано щорічну офіційну церемонію підняття прапора 23 серпня по всій Україні.
Перша згадка про поєднання синього та жовтого в офіційній символіці датується 1256 роком — днем заснування Львова. Герб міста прикрасив золотий лев на синьому тлі.
Золотий і синій кольори з 14 століття офіційно використовувалися в гербі Руського королівства. Також барви є і на гербах місцевої знаті, князів, шляхтичів.
Перше офіційне визнання синьо-жовтого прапора — 22 березня 1918. Центральна Рада ухвалила закон, затвердивши поєднання жовтого і блакитного як стяг Української народної республіки (УНР).
У 1938—1939 роках синьо-жовтий стяг був прапором Карпатської України, у 1941 році — Української держави.
За радянських часів зберігання синьо-жовтого вважалося злочином, за який могли ув’язнювали на два роки. Поява українського прапора у громадських місцях розцінювалась як надзвичайна подія.
Сьогодні прапор України — це символ боротьби. Це те, що беруть з собою у бій і що вирізняє нас по світу. Це колір свободи. Борімось, щоб цей прапор був у кожному куточку України.