Парламент ліквідував ОАСК — що далі
https://racurs.ua/ua/n177775-parlament-likviduvav-oask-scho-dali.htmlРакурсПарламент 13 грудня ліквідував Окружний адміністративний суд Києва. «За» це рішення проголосували 310 народних депутатів.
Розгляд цього законопроєкту відкладали понад рік, попри те, що президент Зеленський вніс його у Верховну Раду, як невідкладний, у відповідь на петицію громадськості про «глибоку вкорінену корупцію і практику неправосудних рішень» в ОАСК.
Кістяк суддівського корпусу цього суду був призначений в часи проросійського президента Віктора Януковича, а кілька судей є обвинуваченими у кримінальних провадженнях.
Частина правників вважає, що ліквідація так званого «вовчого суду» (від прізвища голови ОАСК Павла Вовка — «Ракурс») — це лише перший крок. Далі необхідно створити новий окружний адмінсуд для Києва, провести прозорий конкурс на посади суддів за участі у процесі відбору оновлених Вищої ради правосуддя (ВРП), Вищої кваліфікаційної комісії суддів (ВККС), нової Громадської ради доброчесності.
Аналітично-адвокаційний центр DeJure написав, що «звільнення Вовків, Аблових і їм подібних суддів ОАСК має відбутися після проходження кваліфоцінювання, через дисциплінарні провадження».
У цьому центрі вважають, що необхідно завершити судові процеси над обвинуваченими «вовчими» суддями у ВАКС.
Тепер долю суддів ліквідованого ОАСКу вирішуватиме Вища кваліфікаційна комісія суддів, яка має провести кваліфікаційне оцінювання. А потім Вища рада правосуддя має призначити їх в інший суд або звільнити, якщо не пройдуть таке оцінювання, — пишуть «Схеми».
Реакція ОАСК
У ліквідованому сьогодні суді також прокоментували рішення Ради.
Судді назвали його таким, що «не відповідає положенням Конституції України, положенням процесуального законодавства та вимогам воєнного часу».
Окремо можна було б говорити про саму процедуру його погодження та прийняття, однак, наразі важливо зазначити інше: найбільшу шкоду від такого рішення відчують українці, які, фактично, будуть позбавлені доступу до правосуддя в той час, коли вся країна вже бореться із зовнішнім ворогом — російською федерацією. Передбачається, що десятки тисяч справ, які перебувають на сьогодні в провадженні ОАСК, буде передано спочатку до Київського окружного адміністративного суду, а потім до Київського міського окружного адміністративного суду, — йдеться в офіціозі ОАСК.