Ракурсhttps://racurs.ua/
Україна судитиметься з виробником IQOS через брехню про менший ризик для здоров'я
Україна судитиметься з виробником IQOS через брехню про менший ризик для здоров’я
https://racurs.ua/ua/n178485-ukrayina-sudytymetsya-z-vyrobnykom-iqos-cherez-brehnu-pro-menshyy-ryzyk-dlya-zdorov-ya.htmlРакурсВ Україні порушили справу проти виробника IQOS через поширення непідтвердженої інформації.
.
Раніше компанія заявляла, що система IQOS на 95% безпечніша за звичайні сигарети та становить менший ризик для здоров’я. Однак виробник не зміг надати документів, які б підтверджували цю інформацію.
Наразі Антимонопольний комітет України (АМКУ) 30 грудня 2022 року розпочав справу через ймовірне поширення неправди у рекламі пристроїв IQOS. Йдеться про порушення ТОВ «Філіп Морріс Сейлз енд Дистриб’юшн» ст. 151 закону «Про захист від недобросовісної конкуренції».
Справу розпочато за заявою споживача, який повідомив АМКУ, що у 2018−2021 роках він вживав тютюнові вироби для електричного нагрівання HEETS системи IQOS (виробництва компанії Philip Morris International) та помилково вважав, що ці продукти є більш безпечними для його здоров’я, ніж звичайні сигарети. Водночас у заяві споживач повідомив, що він не знайшов належних підтверджень правдивості цієї інформації компанії.
За наявною в Міністерстві охорони здоров’я України інформацією, міжнародні дослідження свідчать, що будь-яка система нагрівання тютюну є небезпечною та не зменшує ризики від куріння.
ТОВ «Філіп Морріс Сейлз енд Дистриб’юшн» не надало Комітету підтвердних документів, що правдивості, точності та повноти тверджень, які компанія поширює в Україні про те, що:
- «повний перехід на IQOS становить менший ризик для вашого здоров’я, ніж продовження куріння»;
- «IQOS виділяє на 95% менше шкідливих хімічних речовин порівняно з сигаретами» є правдивим.
В АМКУ вважають, що ці твердження без належного підтвердження є поширенням інформації, що вводить споживачів в оману.