Ракурсhttps://racurs.ua/
ГУР опублікувало нові фото зі спецоперації з приземлення російського Мі-8 на Харківщині
ГУР опублікувало нові фото зі спецоперації з приземлення російського Мі-8 на Харківщині
https://racurs.ua/ua/n186528-gur-opublikuvalo-novi-foto-zi-specoperaciyi-z-pryzemlennya-rosiyskogo-mi-8-na-harkivschyni.htmlРакурсГоловне управління розвідки (ГУР) опублікувало нові фото зі спецоперації з приземлення російського Мі-8 на Харківщині.
.
У повідомленні розвідки сказано, що знімки зроблено відразу після ліквідації двох членів екіпажу, які не підозрювали, що на них чекає засідка.
Наразі гелікоптер перебуває в Києві. Пілот, який допоміг українським військовим здійснити операцію, за словами Кирила Буданова, перебуває у безпеці та, ймовірно, залишиться в Україні.
Операція ГУР із перельотом в Україну російського гелікоптера Мі-8 готувалась півроку. Про це повідомив офіцер ЗСУ, журналіст, автор циклу документальних фільмів «Воєнна розвідка України» Артем Шевченко.
Один з цих двох офіцерів з Головного управління розвідки Міністерства оборони України — розробник і реалізатор саме тієї унікальної піврічної операції, яка призвела 9 серпня 2023 до перельоту на підконтрольну Україні територію вертольоту Мі-8 АМТШ бортовий номер 62 зі складу 319 окремого вертолітного полку, що базується на аеродромі Чернігівка Приморського краю РФ (в/ч 13984).
Його командир екіпажу, молодий офіцер, розумів з самого початку злочинність і неправедність війни, розвʼязаної його агресивною державою, повірив нашим воєнним розвідникам і успішно перелетів на сторону добра, світла і справедливості, — зазначив Шевченко.
Спецоперація ГУР з виманювання пілота називалася «Синиця». Вона була дуже схожа на операцію «Діамант», яку провів у 1966 році ізраїльський «Моссад», переконавши іракського пілота викрасти найсучасніший на той момент радянський Міг-21.