Ракурсhttps://racurs.ua/
Для набрання чинності статуту Гаазького трибуналу в Україні потрібна одна поправка до Конституції
https://racurs.ua/ua/n22387-dlya-nabrannya-chynnosti-statutu-gaazkogo-trybunalu-v-ukrayini-potribna-odna-popravka.htmlРакурсГромадська комісія з розслідування порушень прав людини в Україні звернулася до голови парламенту Володимира Рибака з листом, в якому закликає якомога швидше внести поправки до ст. 124 Конституції України, щоб Верховна Рада могла ратифікувати Римський статут.
.
Римський статут є міжнародним договором, на підставі якого діє Гаазький трибунал.
Україна підписала його ще в 2000 році, проте в 2001 році президент Леонід Кучма попросив Конституційний суд України (КСУ) перевірити на відповідність Основному закону більше десяти статей статуту. КСУ встановив суперечність Конституції тільки однієї статті, згідно з якою Міжнародний кримінальний суд доповнює національні органи кримінальної юстиції.
«Статті 124 і 125 Конституції України дають виключний перелік судів, що входять в судову систему України. Звісно, Міжнародного кримінального суду в переліку немає, бо він був створений вже після прийняття Конституції України», — пояснив екс-суддя Конституційного суду
За словами голови Громадської комісії з розслідування порушень прав людини в Україні Володимира Василенка, який був суддею Міжнародного кримінального трибуналу по колишній Югославії та представником України в Раді ООН з прав людини, Кучма пригальмував ратифікацію Римського статуту, побоюючись відповідальності через «касетний скандал» з плівками Мельниченка.
Більше про це читайте у статті «Ракурсу» «Гаазький трибунал неминучий, це лише питання часу».
Про плани Верховної Ради, опозиції та провладної більшості щодо змін до Конституції України читайте «Конституція: Гра у футбол на „правовому полі“».