Ракурсhttps://racurs.ua/
Банкам важко виграти в суді позов до поручителя по кредиту
https://racurs.ua/ua/n24231-bankam-vajko-vygraty-v-sudi-pozov-do-poruchytelya-po-kredytu.htmlРакурсГосподарські суди часто не задовольняють позови банківських установ до поручителя по кредиту (особи, яка не брала кредит безпосередньо, але поручилася за боржника).
.
Крім того, у Госпсуді Києва розповіли, що банки часто укладають договір, не перевіряючи наявність відповідних повноважень у представника контрагента.
«Наприклад, підписав договір директор, а згідно зі статутом компанії, для здійснення подібних операцій потрібна згода загальних зборів акціонерів. Це не часта практика, але такі випадки бувають: їх можна пояснити як недопрацюванням банку, так і хитрістю компанії, яка не всі документи показала», — пояснив Бойко.
За таких обставин договір поруки або застави (іпотеки) суд може визнати недійсним, і стягнути гроші з поручителя буде неможливо.
При цьому визнання кредитного договору недійсним не рятує від повернення грошей безпосереднього позичальника.
Більше про те, від чого залежить перемога в судових спорах банків і позичальників, читайте в матеріалі «Ракурсу» «Спори з банками: практика господарських судів».