Ракурсhttps://racurs.ua/
В Україні немає можливості оскаржити примусове лікування в психлікарні — ЄСПЛ
https://racurs.ua/ua/n26148-v-ukrayini-nemaie-mojlyvosti-oskarjyty-prymusove-likuvannya-v-psyhlikarni-iespl.htmlРакурсТакого висновку ЄСПЛ дійшов, розглядаючи справу 52-річного підприємця з Дніпропетровська Анатолія Руденка, якого лікарі визнали психічно хворим та направили на примусове лікування. Про це повідомляє Українська Гельсинська спілка з прав людини (УГСПЛ).
.
У висновку ЄСПЛ сказано, що Руденко повністю залежав від органів влади, які позбавили його можливості довести свою адекватність і вирішили не проводити незалежну експертизу.
Євросуд визнав, що українські суди при ухваленні рішення про примусову госпіталізацію чоловіка, позбавили його змоги взяти участь в засіданні та здійснити своє право на захист. За рішенням лікарів, пацієнт не міг відвідувати судові засідання.
ЄСПЛ визнав порушення Україною статті 5 Європейської конвенції з прав людини (права на свободу та особисту недоторканність) і постановив виплатити заявнику компенсацію в розмірі 18 тис. євро.
В УГСПЛ зазначили, що після «звільнення» від примусового лікування Руденко звернувся до правозахисників, які організували незалежну експертизу. Згідно з висновком експертів, чоловік не потребував примусового лікування.
Як повідомляв «Ракурс» 2 квітня, ГПУ виявила масові порушення щодо пацієнтів психлікарень.
Читайте також статтю «Ракурсу» «Про психіатрію відверто: психіатри були налякані нормою про примусову госпіталізацію».