Ракурсhttps://racurs.ua/
Учені виявили країни, де економічна криза не викликала збільшення самогубств
https://racurs.ua/ua/n29084-ucheni-vyyavyly-krayiny-de-ekonomichna-kryza-ne-vyklykala-zbilshennya-samogubstv.htmlРакурсДослідження, проведене в Університеті Оксфорда і Лондонській школі гігієни і тропічної медицини, було опубліковано в Британському журналі з психіатрії, передає ВВС.
.
Учені проаналізували дані з 24 країн Євросоюзу, США та Канади.
Дослідники дійшли висновку, що деяких смертей, можливо, можна було б уникнути, бо деякі країни не показали збільшення рівня самогубств. На думку вчених, отримані результати свідчать про те, наскільки важливими є ефективні служби з охорони психічного здоров'я.
За даними вчених, рівень суїцидів скорочувався в Європі до 2007 року. До 2009 року їх стало більше на 6,5% (еквівалентно понад 7950 самогубствам), такий самий рівень залишався до 2011 року.
Рівень самогубств падав і в Канаді, поки не відбулося його помітне збільшення під час економічної рецесії в 2008 році, що призвело до 240 додаткових самогубств. У США економічна криза призвела до 4750 додаткових смертей.
У дослідженні сказано, що втрата роботи, застава будинку і борги є основними факторами ризику.
Проте деякі країни порушують тенденцію. Швеція, Фінляндія і Австрія уникли збільшення кількості самогубств в період економічного спаду.
«Найважливішим питанням для політики та психіатричної практики є питання про те, наскільки збільшення самогубств неминуче», — сказав один із дослідників Аарон Рівз з Оксфордського університету.
Згідно з науковими дослідженнями, у любителів кави ризик самогубства знижується вдвічі.
Про те, як негативні думки впливають на наші відчуття та поведінку, а також поради про те, що з цим робити, читайте в інтерв'ю «Ракурсу» з психологом «Секрети успішності, або Як працює Закон притягання».
Читайте також поради психолога «Як зберегти самовладання у світі тривожних новин».