Ракурсhttps://racurs.ua/
Скіфське золото з кримських музеїв повернеться до Києва
https://racurs.ua/ua/n30068-skifske-zoloto-z-krymskyh-muzeyiv-povernetsya-do-kyieva.htmlРакурсУ Мінкульті заявили, що претензії Російської Федерації на музейну колекцію виставки «Крим — золотий острів у Чорному морі» є безпідставними як з правової, так і юридичної точки зору, повідомили в прес-службі міністерства.
.
Починаючи з літа 2013 року, 2 тис. предметів з колекцій державного музейного фонду України, які зберігалися у Центральному музеї Тавриди, Керченському історико-культурному заповіднику, Національному заповіднику «Херсонес таврійський», Бахчисарайському історико-культурному заповіднику та Національному Музеї історії України, були передані для експонування земельному краєзнавчому музею в Бонні та археологічному музею Амстердамського університету «Аллард Пірсон».
У Мінкульті запевнили, що Міністерство закордонних справ Королівства Нідерланди підтвердило визнання всіх експонатів виставки державною власністю України.
Міністерство культури нагадало, що музейний фонд України є національним надбанням, а законним власником предметів з державної частини музейного фонду є народ України. Крім того, перебування державної частини музейного фонду України без погодження з боку Мінкульту є незаконним.
Після повернення в Україну музейні експонати зберігатимуться в Національному музеї історії України.
«Нині продовжуються переговори з музеєм Амстердамського університету „Аллард Пірсон“ щодо юридичних умов повернення виставки до Києва», — заявили в Мінкульті.
Виставка присвячена археології Криму, починаючи з періоду грецької колонізації (6 ст. до н.е.) до раннього середньовіччя (6-7 ст. н.е.). Серед експонатів виставки — знахідки з античних міст і поселень (Херсонес, Пантикапей, Тірітака, Артезіан), пізньоскіфських могильників ІІІ ст. до н.е — ІІІ ст. н.е. (Левадки, Усть-Альма), готських могильників V-VII ст. н.е. (Сувлу-Кая, Джург-Оба, Нейзац, біля с. Лучисте). Основну частину експонованих предметів з кримських музеїв знайдено під час археологічних розкопок у 2000-х роках.
Як повідомляв «Ракурс», у березні українська влада заявляла, що Росія намагається привласнити цінні експонати з музеїв Криму.