Ракурсhttps://racurs.ua/
У Росії госпіталізували нігерійського студента з підозрою на Еболу
https://racurs.ua/ua/n37827-u-rosiyi-gospitalizuvaly-nigeriyskogo-studenta-z-pidozrou-na-ebolu.htmlРакурсУ регіональному Міністерстві охорони здоров'я повідомили, що студента відправили до Центру спеціалізованих видів медичної допомоги, повідомляє видання PenzaInform.
.
Для встановлення точного діагнозу в пацієнта взято аналізи, які направили до Москви. Результати очікуються завтра, 29 жовтня, повідомив головний лікар центру Сергій Рибалкін.
Також відомо, що до Пензи студент приїхав 17 жовтня. Він погано говорить російською, тож медики спілкуються з ним через перекладача. Контакти з хворими у Нігерії він заперечує. Медики зазначаються, що інкубаційний період захворювання триває близько трьох тижнів. Зараз стан нігерійця відрізняється позитивною динамікою, температура знизилася. Інших явних симптомів лихоманки Ебола поки немає.
Ще 24 іноземних студентів, які контактували з госпіталізованим, сьогодні ізолювали. Вони перебувають під наглядом лікарів.
Нагадаємо, що лихоманка Ебола передається через контакт із кров'ю або виділеннями інфікованої людини. У світі поки немає вакцини проти неї.
При цьому українські медики запевняють, що ризик потрапляння вірусу Ебола в нашу країну дуже низький.
Про це йдеться у відповіді Державної санітарно-епідеміологічної служби України на запит каналу ICTV щодо профілактики хвороби.
«Гіпотетично загроза завезення збудника цієї хвороби до країни існує, хоча, згідно зі списком Всесвітньої організації охорони здоров’я, Україна входить до числа країн, куди ймовірність завезення вірусу Ебола досить низька. Проте будь-яка людина, котра відвідує країни африканського континенту, ризикує заразитись цією інфекцією й завезти її до України. Від такої ситуації не застрахована жодна країна світу», — зазначають у СЕС.
Як писав «Ракурс», за останніми даними ВООЗ, від Еболи померли вже більше 4,9 тис. осіб.
При цьому в Малі від Еболи померла дворічна дитина, в якої спочатку лікарі констатували поліпшення стану.