Ракурсhttps://racurs.ua/
Американські вчені знайшли новий підхід до лікування цукрового діабету
https://racurs.ua/ua/n38555-amerykanski-vcheni-znayshly-novyy-pidhid-do-likuvannya-cukrovogo-diabetu.htmlРакурсПро це йдеться в дослідженні вчених з Медичної школи університету Індіани, пише «Медпортал» з посиланням на журнал Diabetes.
.
Йдеться про білок сестрин-3 (SESN3), який відноситься до сімейства білків, що пригнічують окислювальний стрес і регулюють нормальну клітинну активність. Ця речовина бере участь в регуляції сигнальних шляхів, що контролюють продукцію глюкози і інсуліну, що робить його потенційною мішенню для розробки препаратів, спрямованих на лікування метаболічного синдрому та цукрового діабету другого типу (ЦД-2).
Дослідження проводилося на мишах. Вчені вивчили рівень глюкози і чутливість клітин печінки до інсуліну у мишей з нормальним виробленням сестрину-3 і у генетично модифікованої лінії тварин, організм яких його не виробляє.
Одну групу піддослідних годували їжею, вміст жиру в якій становив 18%, іншу — 60%. У мишей, позбавлених білка SESN3, рівень глюкози в крові натще виявився підвищений, що вказує на порушення чутливості клітин печінки до інсуліну або ж на погано регульований метаболізм глюкози. У мишей з нормальною продукцією даного білка тести на толерантність до глюкози та чутливість до інсуліну були краще, ніж у ГМ-тварин.
Автори дослідження вважають, що результати наукової роботи можуть мати істотне значення для профілактики та лікування ЦД-2, в тому числі для збільшення чутливості тканин до інсуліну і підтримки гомеостазу глюкози, а також для розробки терапевтичних засобів, що поліпшують функції печінки.
Про ситуацію з діабетом в Україні читайте на «Ракурсі» в матеріалі «Пандемія діабету».