Вчені засумнівалися в користі досліджень на мишах
https://racurs.ua/ua/n39573-vcheni-zasumnivalysya-v-korysti-doslidjen-na-myshah.htmlРакурсРезультати відповідного дослідження американських учених опубліковані в журналі Nature, пише «Медпортал». Вони зокрема пояснюють, чому більшість протестованих на мишах ліків не проходить перевірку в клінічних випробуваннях.
Дослідники порівнювали функціональні частини генома ENCODE (Encyclopedia of DNA Elements). З'ясувалося, що, незважаючи на 70-відсотковий збіг у миші і людини генів, що кодують білки, їх активність регулюється по-різному.
Всього було проаналізовано понад 100 типів клітин і тканин миші (в мозку, серці, крові, нирках, печінці та шкірі). В ході дослідження з'ясувалося, що при регуляції роботи генів різні тканини тварин більше подібні один одному, ніж аналогічним тканинам організму людини.
Автори дослідження відзначають, що відоме в науці припущення про застосовність до людини «мишачих» закономірностей ще жодного разу систематично не перевірялося і не оцінювалося. Тепер же стало ясно, що дане припущення не зовсім вірно, оскільки безліч генів миші регулюється не так, як у людини.