Новини
Ракурс

Найідеальніший закон не працює без його сумлінного застосування — голова ВГСУ Богдан Львов

9 лют 2015, 16:14

Про це він заявив в інтерв'ю «Ракурсу», відповідаючи на запитання про претензії, які висловлюються щодо президентського законопроекту.


.

«Мені здається, що це зайве затеоретизована дискусія. Так, президентові надається право ліквідовувати суди. Але так вже вийшло, що питання ліквідації судів ніде не прописано. Президент Ющенко ліквідував суди, взагалі не маючи на це жодного права. Але якщо президент має право створювати суди, йому логічно залишили і ліквідацію. А якому органу надати це право? Проблема ж існує", — пояснив він.

Львов також прокоментував положення законопроекту, що дає президенту право ставити підпис на посвідченні судді.

«Що ж до церемоніальної функції, то хтось бачить у цьому високу символіку. Але я наведу інший приклад: парламент. Більше року парламент не розглядає питання призначення суддів: і попередній, і нинішній. То яка різниця, формально він це робить чи ні?», — сказав він.

За словами голови ВГСУ, практика показує, що найідеальніший, збалансований, написаний десь за кордоном закон не працює в Україні, коли його переносять в наші умови, бо «відсутня сумлінність його застосування».

Львов підкреслив, що і президент, і парламент повинні в межах наявних повноважень уникати рішень, що ставлять під сумнів їх сумлінність. «Тоді всі ці дискусії перейдуть на суто теоретичний рівень. Закон усього-на-всього оформляє сформовані суспільні відносини. Він їх не формує, він їх узаконює. І якщо ми як суспільство до нього не доросли, то закон, прийнятий «на виріст», працювати не буде. На жаль, сьогодні я схильний вважати, що суспільству в цілому ще дуже далеко до одужання», — вважає голова Вищого госпсуду.

Джерело: Ракурс


Помітили помилку?
Виділіть і натисніть Ctrl / Cmd + Enter






Загрузка...