Новини
Ракурс

Яку зарплатню отримуватимуть в Україні керівники держорганів у 2015 році

18 лют 2015, 15:02

Про це йдеться в постанові Кабміну №43 від 14 лютого 2015 року.


.

Уряд постановив, що 2015 року місячна зарплатня членів Кабміну, керівників центральних органів виконавчої влади та інших державних органів нараховується у розмірі посадового окладу. Винятком будуть тільки органи, підрозділи яких беруть участь у проведенні антитерористичної операції (АТО).

Нагадаємо, що відповідно до Закону України «Про державну службу» зарплатня держслужбовців складається з посадових окладів, премій, доплати за ранги, надбавки за вислугу років на державній службі та інших надбавок.

Як зазначає ініціатива "Варто знати", розміри окладів затверджено ранішими урядовими постановами (№ 268 від 9 березня 2006 року та № 510 від 30 червня 2005 року).

Крім того, оклад прем’єр-міністра України визначається розпорядженням президента України №22 ще від 8 січня 1992 року і становить 20 мінімальних заробітних плат. Посадові оклади багатьох інших керівних держслужбовців в Україні визначаються щодо посадового окладу прем’єра: наприклад, глава Адміністрації президента та секретар РНБО мають оклади завбільшки 95% від окладу прем’єр-міністра.

Юристи нагадують, що в грудні 2014 року Верховна Рада встановила, що у 2015 році максимальний місячний розмір зарплатні (грошового забезпечення) народних депутатів України, членів уряду, прокурорів, працівників державних органів (крім Національного антикорупційного бюро та Національного агентства з питань запобігання корупції), інших бюджетних установ, працівників Нацбанку та суддівської винагороди обмежується 7 розмірами мінімальної заробітної плати (нині це 8526 грн), а при скороченні чисельності працівників — 10 розмірами мінімальної заробітної плати. При цьому виплата допомоги по тимчасовій непрацездатності, допомоги для оздоровлення, матеріальної допомоги для вирішення соціально-побутових питань та оплата часу щорічної відпустки не враховується у зазначеному максимальному розмірі.

Це обмеження не застосовується до максимального розміру зарплатні військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу, працівників, які беруть участь в АТО, забезпеченні порядку на державному кордоні, протидії збройному нападу на об’єкти, що охороняються військовослужбовцями, звільненні цих об’єктів у разі захоплення або спроби насильного заволодіння зброєю, бойовою та іншою технікою.

Що стосується максимального розміру місячної зарплатні працівників суб’єктів господарювання державного сектору економіки, то він не перевищуватиме 10 мінімальних заробітних плат (12,18 тис. грн). Винятком стануть суб’єкти господарювання державного сектору економіки, які мають стратегічне значення для економіки і безпеки держави. Їх перелік затверджується Кабінетом міністрів України.

Джерело: Ракурс


Помітили помилку?
Виділіть і натисніть Ctrl / Cmd + Enter






Загрузка...