Учені дійшли несподіваного висновку: товсті люди менше ризикують захворіти на слабоумство
https://racurs.ua/ua/n48224-ucheni-diyshly-nespodivanogo-vysnovku-tovsti-ludy-menshe-ryzykuut-zahvority-na-slaboumstvo.htmlРакурсДослідники визнають, що вони були здивовані результатами, які суперечать поточним рекомендаціям у галузі охорони здоров’я, повідомляє ВВС.
Дослідження майже двох мільйонів британців, опубліковане в медичному журналі Lancet Diabetes & Endocrinology (про діабет та ендокринологію) показало, що люди з недостатньою вагою мають вищий ризик захворіти на слабоумство (деменцію).
При цьому, щоб запобігти слабоумству, лікарі досі радять не курити, займатися спортом і дотримуватися збалансованої дієти.
Деменція є однією з найактуальніших сучасних проблем зі здоров’ям. Кількість пацієнтів у всьому світі, як очікується, зросте втричі до 2050 року і становитиме 135 млн. Немає способів лікування цієї хвороби, тож основою порадою залишається зменшувати ризик захворіти на неї шляхом дотримання здорового способу життя.
Команда дослідників з компанії OXON Epidemiology та Лондонської школи гігієни і тропічної медицини аналізувала медичні записи 1 958 191 людей в середньому у віці 55 років протягом двох десятиліть.
Їх аналіз показав, що люди з недостатньою вагою мали на 39% вищий ризик розвитку слабоумства порівняно з тими, хто мав здорову вагу. При цьому серед тих, хто мав надлишкову вагу, показники захворювання на слабоумство були на 18% менші, а в людей з ожирінням — на 24% менші.
«Так, це дивно», — сказав провідний дослідник доктор Наваб Кізілбаш. За його словами, контроверсійною є та частина висновків, що люди з надмірною вагою та ожирінням мають нижчий ризик розвитку слабоумства, ніж люди з нормальним, здоровим індексом маси тіла.
«Це суперечить більшості, якщо не всім проведеним дослідженням, але якщо ви зберете їх усіх разом, то наше дослідження перевершить їх з точки зору розміру і точності», — запевнив Кізілбаш.
Бракує пояснення цього захисного ефекту. Є ідея, що нестача вітамінів D і E сприяють деменції, і цієї нестачі може не бути в людей, які їдять більше.
Однак вчені заявляють, що їх висновки не є приводом, щоб навалитися на паски та великодні яйця. «Ви не можете піти і думати, що це добре — мати надлишкову вагу або страждати на ожиріння. Навіть якщо є захисний ефект, ви можете не прожити достатньо довго, щоб отримати ці переваги», — додав Кізілбаш.
Серцево-судинні захворювання, інсульт, цукровий діабет, деякі види раку та інші захворювання пов’язані з надлишковою вагою.