За шість місяців до ЄРДР було внесено більше заяв про винесення неправосудного рішення, ніж за всі роки СРСР — суддя
https://racurs.ua/ua/n57139-za-shist-misyaciv-do-ierdr-bulo-vneseno-bilshe-zayav-pro-vynesennya-nepravosudnogo-rishennya-nij.htmlРакурсЯк заявила під час дискусії у Харкові «Вплив на суд: неправомірний тиск або стандарти демократії?» суддя Вищого спеціалізованого суду з розгляду цивільних і кримінальних справ, секретар судової палати у кримінальних справах Валентина Щепоткіна, у 2014 році було зафіксовано 210 порушень статті про завідомо неправосудне рішення.
Обидві цифри перевищують кількість справ про притягнення суддів до відповідальності за ст. 375 Кримінального кодексу (КК) за все існування суду в СРСР та незалежній Україні.
Підозру у зв’язку з порушенням за минулий рік винесено лише восьми представникам судового апарату, а до суду направлено з обвинувальним актом всього три справи. «По 110 справах провадження було закрито. Куди поділася решта — невідомо», — заявила суддя.
У нинішньому році статистика стала ще більш вражаючою — всього за шість місяців 2015 року в ЄРДР було внесено 206 заяв за цією статтею. У результаті підозру винесли 38 особам, а в суд направили всього 13 справ, повідомила Щепоткіна статистику Генпрокуратури.
На її думку, прокуратура використовує вказану статтю Кримінального кодексу для впливу на рішення суддів.
Інформацію щодо кількості справ за завідомо неправосудні рішення було оприлюднено під час дискусії, організованої Асоціацією правників України у Харкові.