Заходи щодо суддів, які мають бути швидкими й ефективними, розтягнуті в часі й незрозумілі — Венеційська комісія
https://racurs.ua/ua/n59881-zahody-schodo-suddiv-yaki-maut-zdiysnuvatysya-shvydko-i-efektyvno-roztyagnuti-v-chasi.htmlРакурсУ Комісії наголошують, що оцінювання професіоналізму, етичності та доброчесності суддів може бути лише винятковим заходом, який вимагає надзвичайної обережності: паралельне виконання різних процедур, здійснюваних різними органами, навряд чи забезпечить дотримання найвищих гарантій для тих суддів, що відповідають цим критеріям. Про це ідеться у Висновку Венеційської комісії щодо запропонованих змін до Конституції України в частині правосуддя відповідно до редакції, затвердженої Конституційною комісією 4 вересня 2015 року.
Венеційська комісія зазначає, що незрозуміло, чи перехідне положення Конституції України має на меті не лише конституційне закріплення процедури оцінювання, передбаченої Перехідними положеннями закону «Про забезпечення права на справедливий суд», але й процедури перевірки, передбаченої законом «Про відновлення довіри до судової влади в Україні», чи процедури люстрації, визначеної законом про очищення влади.
Експертикомісіїзауважують, що виняткові заходи мають бути обмежені у часі та реалізованішвидко йефективно.
У своєму Попередньому висновку Венеційська комісія уже схвалила, зокрема: скасування повноважень Верховної Ради України щодо обрання суддів; скасування випробувального терміну для суддів, призначених вперше; скасування порушення присяги як підстави для звільнення суддів з посад; запровадження конституційної скарги для фізичних осіб для звернення щодо скасування законів, які можуть бути визнані неконституційними.
Нагадаємо, 4 вересня Конституційна комісія затвердила проект змін до Конституції у частині правосуддя, після чого документ направили до Венеційської комісії для аналізу. Висновок Венеційської комісії датовано 26 жовтня.