США і Британія заявили про ймовірність вибуху бомби на борту російського літака в Єгипті
https://racurs.ua/ua/n60336-ssha-i-brytaniya-zayavyly-pro-ymovirnist-vybuhu-bomby-na-bortu-rosiyskogo-litaka-v-iegypti.htmlРакурсПро такі дані зі США повідомляє AFP із посиланням на офіційні джерела, передає «112 Україна».
«Бомба — це найімовірніший сценарій», — йдеться в повідомленні. Співрозмовник агентства не виключає, що до вибуху насправді може мати стосунок «Ісламська держава».
Американська приватна розвідувально-аналітична компанія Stratfor також опублікувала звіт, згідно з яким найімовірнішою причиною катастрофи літака A321 над Сінаєм була наявність вибухового пристрою на борту.
В свою чергу міністр закордонних справ Великої Британії Філіп Хеммонд також заявив, що причиною катастрофи російського літака, швидше за все, стала закладена на борту бомба, передає Lenta.ru з посиланням на Reuters.
«Ми дійшли висновку, що існує значна ймовірність того, що катастрофа було зумовлена вибуховим пристроєм на борту літака», — зазначив Хеммонд за підсумками засідання урядового комітету з реагування на кризові ситуації під головуванням прем’єр-міністра Девіда Кемерона.
Британська влада також рекомендує не літати у Шарм-ель-Шейх, якщо в цьому немає крайньої необхідності, і тимчасово призупинили авіарейси в обох напрямках.
Нагадаємо, в день катастрофи у соцмережах, пов’язаних із «Ісламським державою» в Єгипті, з’явилися повідомлення про те, що бойовики угруповання збили російський літак на Синаї.
Пізніше також було повідомлено, що американський супутник зафіксував тепловий спалах у момент падіння лайнера. За даними експертів, це може свідчити про вибух, що стався на борту.
Нагадаємо, напередодні єгипетські ЗМІ повідомили із посиланням на джерело в слідчій комісії, яка займається аналізом «чорних ящиків» лайнера, що причиною падіння російського літака в Єгипті став вибух у двигуні.
Як відомо, 31 жовтня пасажирський лайнер Airbus А321 авіакомпанії «Когалимавіа», що виконував рейс із єгипетського Шарм-еш-Шейха в Санкт-Петербург, розбився на Синаї через півгодини після вильоту. Загинули всі 224 людини, що перебували на борту.