У комісії з відбору прокурорів назвали основні недоліки прокурорського конкурсу
https://racurs.ua/ua/n62054-u-komisiyi-z-vidboru-prokuroriv-nazvaly-osnovni-nedoliky-prokurorskogo-konkursu.htmlРакурсПро це у своїй статті для «Ракурсу» пише секретар Львівської конкурсної комісії з проведення відкритого конкурсу на зайняття посад керівників місцевих прокуратур, їх перших заступників та заступників, доцент Хмельницького університету управління та права Денис Монастирський.
Зокрема, за його словами, перед початком конкурсу була явно недостатня рекламна кампанія відкритого конкурсу. У результаті багато потенційних кандидатів не почули достатньо інформації, щоб вирішити взяти участь у конкурсі.
Також не було задекларовано, що «нові» прокурори отримуватимуть заробітну плату в розмірі не менше 10 мінімальних зарплат. Через це активність зовнішніх кандидатів була вкрай низькою. Багато хто подавав документи на конкурс, не маючи реального наміру взяти в ньому участь.
Не була передбачена можливість переходу кандидатів із одного рейтингового списку до іншого після проведення основних тестових етапів. Внаслідок цього навіть в одній області дуже відрізнявся рівень кандидатів.
На думку експерта, важливим запобіжником від некваліфікованих кандидатів міг би бути встановлений прохідний бал. Практика ж роботи конкурсної комісії довела, що кандидати, які набрали менше 100 балів за два етапи конкурсу, як правило, не заслуговують на те, щоб бути керівниками місцевих прокуратур.
Серед недоліків автор називає повільність процедури призначення керівного складу місцевих прокуратур; надто короткий проміжок часу між оприлюдненням прізвищ кандидатів та проведенням співбесід, недостатній для збору інформації щодо кандидатів; призначення народних депутатів до складу конкурсних комісій.
Монастирський також критикує склад конкурсних комісій, де співвідношення між прокурорською і парламентською складовою було визначено на користь прокурорів. «Для кадрового оновлення прокуратури такого співвідношення було недостатньо: прокурори, як правило, одностайно підтримували прокурорів, навіть якщо прокурорські кандидати мали вагомі „грішки“ на керівних посадах у минулому», — пояснив він.