Швидке поширення москітів створює загрозу для країн, не заражених вірусом Зіка
https://racurs.ua/ua/n68133-shvydke-poshyrennya-moskitiv-stvoruie-zagrozu-dlya-krayin-ne-zarajenyh-virusom-zika.htmlРакурсНаразі в Бразилії та інших країнах Латинської Америки триває боротьба з комахами, передає Reuters. Однак, вчені з Вашингона та Стасбурга оскаржують думку про те, що поширення москітів, котрі переносять небезпечні віруси, обмежене зоною тропіків. Перші випадки поширення вірусів за межами тропіків вже задокументовані науковцями.
Експерти наголошують, що москіти добре пристосовуються до міських умов.
Разом з тим, зростає чисельність хвороб, котру переносять комарі, у тому числі лихоманка Денге і Зіка, а також безліч менш відомих недуг, таких як віруси Чикунгунья і енцефаліт Сент-Луїс. Вказані хвороби вже поширилися на нові території з Європи до Тихого океану. Також Європа стала свідком повторної появи малярії у Греції вперше за останні десятиліття і появи лихоманки Західного Нілу в східній частині континенту.
«Мова йде про те, що ці хвороби поширюються в усьому світі. Наразі акцент робиться на вірус Зіка, але москіти можуть нести багато різних вірусів і патогенних мікроорганізмів», — зазначила науковий співробітник Інституту Пастера у Франції Анна-Белла Фейллюкс.
Науковці зазначають, що у Європі за останні 40 років були зафіксовані шість нових інвазивних видів комарів, які переносять небезпечні хвороби.
Нагадаємо, у лютому в Норвегії були підтверджені три випадки зараження вірусом Зіка, два з них — у вагітних жінок.