Член ЦВК пропонує об’єднати дві виборчі системи
https://racurs.ua/ua/n69328-chlen-cvk-proponuie-ob-iednaty-dvi-vyborchi-systemy.htmlРакурсНову систему виборів умовно можна назвати «партійно-мажоритарною з одномандатними виборчими округами». Про переваги змішаної системи розповідає в своїй статті для «Ракурсу» член Центральної виборчої комісії, народний депутат V скликання Ігор Жиденко.
1. Одномандатні виборчі округи, як і в чинній редакції закону «Про вибори народних депутатів України», утворюються в межах Автономної Республіки Крим, областей, міст Києва і Севастополя з приблизно рівною кількістю виборців у кожному окрузі. Кількість одномандатних виборчих округів повинна дорівнювати кількості місць у парламенті, зменшеній на одну позицію (один депутат обирається виборцями закордонного виборчого округу).
2. Кандидати висуваються політичними партіями у кількості по одній особі по кожному виборчому округу лише з членів цієї партії (в іншому випадку не зрозуміло, як особа, яка не є членом партії і не поділяє поглядів та програмних засад цієї партії, може виконувати передвиборну програму партії), і саме політична партія бере на себе відповідальність за моральні і ділові якості потенційного депутата та несе репутаційні ризики.
3. Окружні та дільничні виборчі комісії утворюються на підставі подання кандидатур лише тих політичних партій, які висунули кандидатів саме в цьому виборчому окрузі.
4. Обраним вважається кандидат, який отримав найбільшу в окрузі кількість голосів виборців відносно інших. Можна підвищити рівень репрезентативності й передбачити вибори за системою абсолютної більшості, але слід пам’ятати, що в такому разі навантаження на бюджет збільшується майже вдвічі.
5. У разі втрати обраним депутатом повноважень у цьому виборчому окрузі оголошуються проміжні вибори.