Домогтися компенсації за лікарські помилки в Україні практично неможливо
https://racurs.ua/ua/n69935-domogtysya-kompensaciyi-za-likarski-pomylky-v-ukrayini-praktychno-nemojlyvo.htmlРакурсХоча юристи з медичного права стверджують, що цілком можливо. Принаймні, добитися рішення суду про відшкодування коштів, які пішли на лікування та реабілітацію. Про помилки українських лікарів йдеться у статті «Ракурсу».
Як приклад юристи наводять випадок із родиною, де без матері залишилося двоє дітей. Експертна комісія зробила висновок, що жінка, народжуючи третю дитину, загинула через лікарську помилку. Суд призначив відшкодувати родині 50 тисяч гривень за моральну шкоду та 5 тисяч — за матеріальну. Пологовий будинок повинен також повернути благодійний внесок, який був змушений сплатити її чоловік.
Рішення є, а компенсації немає і не буде. Державні та комунальні лікарні не мають такої статті витрат, як виплата за лікарські помилки. Головний лікар, як правило, пояснює, що після виконання рішення суду у нього не залишиться коштів на заробітну плату, на ліки та витратні матеріали, що призведе до колапсу і зашкодить хворим.
Лікар, якщо він співробітник бюджетної, а не приватної медичної установи, легко знайде варіанти, як уникнути виплати грошей потерпілим. Єдина надія, що в нього раптом прокинеться совість.