Єврокомісія внесла пропозицію скасувати візи для українців
https://racurs.ua/ua/n70031-ievrokomisiya-vnesla-propozyciu-skasuvaty-vizy-dlya-ukrayinciv.htmlРакурсПро це йдеться в документі (Proposal for a regulation of the European parliament and of the Council), опублікованому на сайті Єврокомісії, пише «Європейська правда».
В пропозиції ЄК не вказується жодних додаткових умов щодо запровадження безвізового режиму між Україною та Євросоюзом.
У своєму шостому і останньому звіті щодо виконання Україною Плану дій з візової лібералізації Єврокомісія дійшла висновку, що Україна досягла необхідного прогресу і здійснила всі необхідні реформи, щоб забезпечити ефективне і стійке досягнення інших показників.
«На основі цієї оцінки та враховуючи результати постійного моніторингу, який здійснювався з моменту запуску діалогу щодо лібералізації візового режиму Україна-ЄС, Комісія підтвердила, що Україна виконала всі критерії і що вона представить на початку 2016 року законодавчу пропозицію внести зміни в регламент Європейського Союзу № 539/2001, вносячи Україну в список безвізових країн», — йдеться в документі.
За процедурами Євросоюзу, після цього пропозиція Єврокомісії має пройти процедуру узгодження між країнами-членами ЄС та на рівні Європарламенту. Процедура підготовки та розгляду документа в Європарламенті займає не менше місяця. Після схвалення в Європарламенті рішення має бути затверджене Радою ЄС.
Вчора Єврокомісія ухвалила політичне рішення щодо лібералізації візового режиму з Україною та Грузією.
Нагадаємо, раніше Жан-Клод Юнкер заявляв, що пропозиція Європейської комісії з надання Україні безвізового режиму може бути зроблена у квітні.
Як тільки Європарламент і Рада ЄС схвалять пропозицію, громадяни України з біометричними паспортами більше не потребуватимуть візи для здійснення короткострокових подорожей (до 90 днів) до країн Шенгенської зони. Безвізові подорожі можна буде здійснювати до усіх країн-членів ЄС за винятком Ірландії та Великої Британії, а також чотирьох країн, асоційованих з Шенгеном (Ісландії, Ліхтенштейну, Норвегії та Швейцарії). Звільнення від отримання візи стосується короткострокових віз, дійсних на строк подорожі до 90 днів за будь-який 180-денний період з бізнесових, туристичних або сімейних цілей. Звільнення від отримання візи не передбачає можливості на право роботи у ЄС.
Водночас інші умови в’їзду до Шенгенської зони застосовуватимуться і надалі, включаючи потребу у спроможності довести належний матеріальний стан та ціль подорожі.