Глава Вищого госпсуду: Санкції за порушення авторського права не повинні доводити до знищення людини
https://racurs.ua/ua/n70366-glava-vyschogo-gospsudu-sankciyi-za-porushennya-avtorskogo-prava-ne-povynni-dovodyty.htmlРакурс«Правовласник має бути захищений, але і заходи, що застосовуються до порушника, не повинні бути надмірними. Тут дуже важлива підтримка балансу», — заявив в інтерв’ю «Ракурсу» голова Вищого господарського суду України Богдан Львов.
«У нас був прецедент — жінка на одеському ринку „7-й кілометр“ купила п’ять дисків DVD, по 12 фільмів на кожному, привезла, виклала на маленькій розкладці й попалася на цьому в Миколаєві. Правовласник підтвердив права на половину фільмів, але порахував їх за один. Жінка каже, мовляв, вибачте, у мене лежача мати-інвалід, доходу немає такого, щоб я навіть потенційно могла за це розрахуватися. Врешті-решт в позові було відмовлено, але з процедурних мотивів. Тобто, зрозуміло, ми не сказали, що вона має рацію. Однак санкції за такі порушення не повинні доводити до знищення людини», — пояснив суддя.
«Потім у Дніпропетровську пішли позови на 100–200 тис. грн — по піснях, збірниках, — каже Б. Львов. — І ми зрозуміли, що формальний підхід не працює. Крім того, є, наприклад, хіт „Бесаме Мучо“, який зробив автора мільйонером, а є пісня якоїсь групи, яку ніхто й не згадає. Важко порівнювати такі твори. У деяких піснях слова і музика написані однією людиною, в інших у співавторстві, або наприклад, автори вже померли, і у кожного залишилося по кілька спадкоємців. Виходить, людина, що має права на 0,01%, може стати самостійним позивачем».