Скандал із «Миротворцем»: віце-прем’єр ініціює розробку правил перебування ЗМІ на Донбасі
https://racurs.ua/ua/n71291-skandal-iz-myrotvorcem-vice-prem-ier-iniciuie-rozrobku-pravyl-perebuvannya-zmi-na-donbasi.htmlРакурсПро це сьогодні заявила віце-прем’єр з євроінтеграції Іванна Климпуш-Цинцадзе, передає «Інтерфакс-Україна».
«Ми повинні з боку держави вибачитися перед журналістами, які відповідально, чесно й об’єктивно висвітлюють там події. Але більш чітко говорити про правила держави, як ми бачимо, правила освітлення ситуації на цій території», — уточнила віце-прем’єр, висловивши при цьому надію, що європейські та світові партнери України «зрозуміють і приймуть» єдині правила перебування ЗМІ на окупованих територіях.
У свою чергу, глава представництва ЄС в Україні Ян Томбінський заявив сьогодні, що публікація даних іноземних журналістів на сайті «Миротворець» шкодить репутації України.
«Не можна втрачати друзів. Те, що сталося з „Миротворцем“ — це подія, яка може мати дуже негативні наслідки», — наголосив дипломат, пояснивши, що в списку знаходяться й «журналісти-друзі України», а тепер їхня безпеку може бути під загрозою.
Нагадаємо, 10 травня український сайт «Миротворець» оприлюднив списки журналістів, які отримували акредитацію в ДНР. У цей реєстр потрапили понад 4 тис. співробітників як українських, так і світових ЗМІ (AFP, Al Jazeera, Reuters, BBC, Reuters, France 24, Sky-news, CNN, ІА Сіньхуа Associated Press, The Guardian та інші). Було опубліковано їхні телефони, електронні адреси, а також період перебування на окупованих територіях.
Ряд журналістів почали вимагати видалити цю інформацію і повідомили, що після публікації особистих даних деяким вже почали телефонувати і писати з погрозами.
Учора «Миротворець» опублікував оновлений список акредитованиху ДНР журналістів, який містить 5412 записів.
Прокуратура Києва розпочала кримінальне провадження за фактом оприлюднення на сайті «Миротворець» особистих даних журналістів, які отримували акредитацію в так званих ЛНР і ДНР.