12 років за партою: МОН представило проект реформи шкільної освіти
https://racurs.ua/ua/n75244-12-rokiv-za-partou-mon-predstavylo-proekt-reformy-shkilnoyi-osvity.htmlРакурсНову концепцію презентувала профільний міністр Лілія Гриневич під час конференції у Києві, передає «Інтерфакс-Україна».
«Початкова школа — 4 роки, як базовий період, адаптаційний цикл і 3-4 класи, потім — базова середня школа, яка називатиметься гімназією. Там 5 років, де 5-6 класи мають свої особливості, 7-9 — свої. Профільна середня школа (3 роки) — два циклу», — пояснила міністр освіти.
За словами Гриневич, 10-й клас являє собою перший із двох циклів профільної середньої школи, коли учень може змінити своє рішення і обрати інший профіль. Другий цикл — це 11-й і 12-й класи.
«Два напрями в профільній школі: академічний напрям — ліцей і професійне спрямування — професійний ліцей, професійний коледж», — продовжила міністр.
Як пояснила Лілія Гриневич, реформу почнуть упроваджувати в 2018 році, коли діти підуть у перший клас із новими підручниками та підготовленими викладачами. До цього, протягом двох років, проходитиме підготовчий етап і запровадження нової формули освіти в початковій школі. На 2019-2022 роки заплановано початок роботи базової школи, на 2023-2029-ті — початок роботи профільної школи. 12-й клас з’явиться в Україні лише у 2029 році.
«Формула нової школи складається з декількох компонентів: новий зміст освіти, заснований на формуванні компетентностей, необхідних для успішної самореалізації в суспільстві; орієнтація на потреби учня в освітньому процесі; партнерство між учнем, учителем і батьками; децентралізація та ефективне управління, що надасть школі реальну автономію; справедливий розподіл державних коштів, який забезпечує рівний доступ усіх дітей до якісної освіти», — йдеться у повідомленні.
Нагадаємо, нещодавно Міністерство освіти і науки розмістило у відкритому доступі 13 оновлених та затверджених навчальних програм для учнів 1-4 класів.
У відомстві також пообіцяли з 1 вересня збільшити час відпочинку для школярів.