Фізики заявили, що успішно телепортували частинки на 6 і 7 км
https://racurs.ua/ua/n76616-fizyky-zayavyly-scho-uspishno-teleportuvaly-chastynky-na-6-i-7-km.htmlРакурсПро це повідомляє «Популяпна механіка» з посиланням на статті, опубліковані в журналі Nature Photonics.
Фізики з китайського університету Хефей і канадського Калгарі змінили раніше відому методику телепортування.
У класичній процедурі квантової телепортації беруть участь дві сторони, відправник «Аліса» та отримувач «Боб».
Якщо «Аліса» хоче телепортувати якусь частинку «Бобу», то вона одночасно заміряє стан, в якому знаходилися обидві її частинки, і передає результати виміру по звичайній лінії зв’язку «Бобу». Під час цього вимірювання зв’язок між заплутаними частинками руйнується і частинка «Боба» переходить у той стан, в якому перебувала частинка «Аліси» під час телепортації.
Вчені ж додали у цю схему третю проміжну ланку «Чарлі». Це дозволило перенести всі найскладніші та найдорожчі компоненти, які виробляють всі квантові вимірювання й вимагають охолодження до майже абсолютного нуля, всередину цього «посередника», що помітно спростило роботу «телепортатора» та зменшило вартість «Аліси» і «Боба».
Таким чином китайські вчені телепортували кубіти, а їхні колеги з Канади — заплутані пари фотонів.
Фізики з Хефей планують використовувати своє відкриття для створення квантових комп’ютерів, а вчені з Калгарі — для розробки нових систем квантового шифрування.
Дослідники сподіваються, що найближчими роками вдасться створити чистіші й надійніші однофотонні випромінювачі та приймачі фотонів, які дозволять обмінюватися частинками на прийнятніших швидкостях. Коли ці проблеми будуть вирішені, на Землі може з’явитися перший квантовий інтернет.