Так, воно існує. Вчені назвали симптоми «цукрового похмілля»
https://racurs.ua/ua/n78574-tak-vono-isnuie-vcheni-nazvaly-symptomy-cukrovogo-pohmillya.htmlРакурсМова йде не про традиційне похмілля, однак надмірне вживання цукру має його відтінки: в тому числі такі симптоми, як запаморочення, дратівливість, головний біль і втома, пише Huffingtonpost.
«Якщо після вживання значних порцій солодощів люди почувають себе погано — це цукрове похмілля», — зазначила представник Академії харчування та дієтології Кім Ларсон.
За словами Ларсон, спочатку цукор підвищує рівень ендорфінів (гормонів щастя) і людина почувається добре. Однак, згодом рівень цукру в крові падає і відбувається зворотній процес — людина стає дратівливою і втомленою.
Окрім збільшення ваги, ризику розвитку діабету і серцево-судинних захворювань, у людей, котрі регулярно споживають багато солодощів, цукор викликає зміни у мозку. На думку професора Університету Каліфорнії Лаури Шмідт, цукор викликає подібне до наркотичного звикання.
«У нас є докази виникнення звикання до цукру», — зауважила Шмідт.
За її словами, цукор підвищує рівень гормону дофаміну, який відповідає за задоволення, гарний настрій та працездатність. При регулярному вживанні цукру мозок, з плином часу, починає виробляти менше свого власного дофаміну. Згодом, при зменшенні споживання цукру, організм перебуває в стресі через недостатній рівень цієї хімічної речовини.
Також сканування мозку 23 школярів показало, що мозок дітей, які страждають на ожиріння, демонструє підвищену реакцію на цукор. Вчені пов’язують це з психологічним звиканням до цукру.