Особливості виборів у США: чому американці голосують у вівторок й не пред’являють посвідчення особи (ВІДЕО)
https://racurs.ua/ua/n78675-osoblyvosti-vyboriv-u-ssha-chomu-amerykanci-golosuut-u-vivtorok-y-ne-pred-yavlyaut-posvidchennya.htmlРакурсДемократія США — одна з найстаріших в сучасному світі. Главою держави є президент, який обирається непрямим голосуванням на чотири роки і не може обіймати цю посаду більше двох термінів. Поправка з цією забороною була прийнята в 1951 році.
На першому етапі виборів американці обирають колегію вибірників, які, власне, і вирішують шляхом голосування, хто з кандидатів посяде найвищу посаду держави.
Чому вибори президента США відбуваються у перший вівторок листопада
У 1848 році Конгрес запровадив дату президентських виборів. З того часу всі голосування проходять у перший вівторок після першого понеділка листопада.
Як у США попереджають шахрайство на виборчих дільницях
До п’яти років ув’язнення загрожує мешканці Айови, яку підозрюють у подвійному голосуванні за Дональда Трампа. Жінку заарештували минулого тижня, однак випустили під заставу у 5 тис. дол.
У США давно тривають дебати щодо необхідності використання під час голосування документів, що підтверджують особу. У 30 штатах громадяни зобов’язані пред’явити на виборчих дільницях документ з фотографією. Це правило не завжди було обов’язкове. Штати почали його застосовувати після терактів 2001 року.
Разом з тим, не у всіх американських штатах виборцю потрібно показувати посвідчення особи. Наприклад, у Північній Кароліні це правило почало діяти у 2013 році, однак суд його скасував після протестів афроамериканської громади.
Окрім того, американські виборці не розуміють для чого ризикувати і шахраювати на виборах, оскільки покарання в США є доволі суворим — можна на кілька років потрапити за ґрати.
«Існують різні види зловживань на виборах. Одне з них, яке майже ніколи не стається — це колись хтось намагається видати себе за когось іншого», — зауважив політичний аналітик Чарльз Присбі.
Трамп чи Клінтон: які настрої в української діаспори Нью-Йорка
Значна частина української діаспори підтримує Хілларі Клінтон, оскільки Трамп неодноразово у своїх висловлюваннях симпатизував президенту РФ Володимиру Путіну. Разом з тим, деякі українці схильне більше вірити Республіканській партії США.
Що кажуть експерти про кібервразливість виборчої системи США
В останні місяці експерти з безпеки неодноразово піднімали тривогу з приводу стану систем по забезпеченню виборів в США, стверджуючи, що вони «вкрай вразливі» для кібератак, пише «Голос Америки».
В свою чергу, за словами голови Комісії зі сприяння в проведенні виборів Томаса Хікса, не існує загальнонаціональної системи, в яку може проникнути хакер або зловмисник з метою вплинути на американські вибори в цілому. Зазначимо, що вибори в США проводяться 50 штатами і Округом Колумбія самостійно.
Однак багато дослідників в сфері кібербезпеки не поділяють точку зору Хікса.
«Я не виключаю, що незабаром на виборах ми побачимо реальні атаки, спрямовані на те, щоб зірвати вибори або, можливо, спробувати змінити результати голосування», — підкреслює директор центру «Комп’ютерна безпека і суспільство» в Мічиганському університеті Алекс Хальдерман.
Відео: «Голос Америки»