Ракурсhttps://racurs.ua/
Мітинг кримських татар 26 лютого 2014 року в Сімферополі був мирним — міжнародні експерти
https://racurs.ua/ua/n83676-mityng-krymskyh-tatar-26-lutogo-2014-roku-v-simferopoli-buv-myrnym-mijnarodni-eksperty.htmlРакурсАкція протесту під Верховною Радою Криму, що відбулася в Сімферополі 26 лютого 2014 року, мала мирний характер, йдеться у висновках Міжнародної групи експертів, яка вивчила цю подію, заявила сьогодні представник Гельсінського фонду з прав людини Ольга Саломатова на прес-конференції у Києві, передає «Крим. Реалії».
.
«Міжнародна група дійшла висновку, що загалом збори мали мирний характер. Не було закликів до насильства. В нас немає доказів і матеріалів, що головні ключові фігури, у тому числі Ахтем Чийгоз (фігурант розслідуваної РФ „справи 26 лютого“ — ред.), закликали людей до будь-яких насильницьких дій. Детальний аналіз дає підстави сказати, що те, що відбувалося 26 лютого, не несе ознак масових заворушень», — наголосила правозахисниця.
Міжнародна експертна група (Молдова, Польща, Україна), що здійснювала правовий аналіз і реконструювала події 26 лютого 2014 року в Сімферополі, вважає, що розслідувати дані обставини має саме Україна, яка на той момент ще контролювала територію Криму.
Як відомо, 26 лютого 2014 року президія Верховної Ради АР Крим призначила позачергове засідання парламенту. Меджліс кримськотатарського народу побоювався того, що на ньому може бути поставлено питання про приєднання Криму до Росії, тому скликав своїх прихильників на мітинг. Водночас партія «Русское единство» Сергія Аксьонова зібрала проросійський мітинг. Між учасниками двох мітингів сталися сутички. Засідання Верховної Ради Криму того дня не відбулося.
Заступника глави Меджлісу Ахтема Чийгоза затримали у січні 2015 року за участь у мітингу 26 лютого. Окупаційна влада Криму звинувачує його в організації масових заворушень. Чийгоз всі звинувачення відкидає.