Ракурсhttps://racurs.ua/
ЗМІ: Єврокомісія може почати переговори з Кремлем щодо «Північного потоку 2»
https://racurs.ua/ua/n85584-zmi-ievrokomisiya-moje-pochaty-peregovory-z-kremlem-schodo-pivnichnogo-potoku-2.htmlРакурсДанське видання Politiken інформує, що уряд країни отримав від Європейської комісії лист із пропозицією до держав-членів Євросоюзу висловити свою думку щодо «Північного потоку 2», пише «Європейська правда».
.
У листі наголошується, що Єврокомісія вважає, що «Північний потік 2» суперечить правилам Енергетичного союзу, покликаного зменшити залежність від зовнішніх енергоносіїв, особливо російського газу, однак «юридично немає причин, щоб прямо заборонити „Північний потік 2“ як такий, що суперечить законодавству ЄС в сфері енергетики».
«Політично „Північний потік 2“ нам не подобається. Але, одна справа політика, інша — закон», — сказала представниця Єврокомісії Анна-Кайса Ітконен.
У листі Єврокомісія запрошує держави-члени висловити свою думку щодо «Північного потоку 2» і зазначає, що газопровід не може функціонувати у «юридичному вакуумі».
Комісія попросить у держав-членів дозволу розпочати переговори з Росією з метою досягти згоди, щоб основоположні принципи права ЄС застосовувалися до таких проектів як «Північний потік 2».
Зауважимо, що за останні тижні не вперше у ЗМІ з’являється інформація щодо реанімації «Північного потоку 2». 15 березня «Радио Польша» писала, що Єврокомісія може схвалити будівництво газопроводу.
Також 29 березня стало відомо, що «Нафтогаз» судиться з Єврокомісією через рішення щодо газопроводу OPAL.
Нагадаємо, 28 жовтня 2016 року Єврокомісія дозволила «Газпрому» претендувати на прокачування до Європи додатково від 7,7 млрд до 10,2 млрд куб. м газу на додачу до вже наявного права використовувати половину потужностей газопроводу OPAL. Водночас у жовтні Європарламент виступив за зменшення залежності від російського газу.
У 2016 році Україна подала до суду через будівництво газопроводу «Північний потік 2» (Nord Stream 2), який пролягатиме від узбережжя Росії через Балтійське море до узбережжя Німеччини. «Північний потік 2» є частиною проекту «Газпрому» на шляху до відмови від українського транзиту газу. У разі запуску проекту Європа перестане отримувати газ через Україну і Словаччину, що може призвести до збільшення цін на газ. Також Захід залежатиме тільки від єдиного джерела палива.
Угода по будівництву «Північного потоку 2» була підписана представниками «Газпрому» та ряду нафтогазових компаній ЄС у Владивостоці на початку вересня 2015 року.