Ракурсhttps://racurs.ua/
Слухання про втручання РФ у вибори в США: брудні гроші, фейкові новини, WikiLeaks і бот-мережа
https://racurs.ua/ua/n87614-sluhannya-pro-vtruchannya-rf-u-vybory-v-ssha-brudni-groshi-feykovi-novyny-wikileaks-i-bot-mereja.htmlРакурсУ Сенаті США пройшли слухання щодо втручання Росії в політичний процес в США, пише «Радио Свобода».
.
В ході слухань сенатор Шелдон Уайтхаус заявив, що Росія використовує тіньовий бізнес, брудні гроші, фальшиві новини і бот-мережі, а також займалася кіберопераціями і крадіжкою листів, а потім використовувала їх для витоку, щоб вплинути на політичний процес у США.
Виступаючи на слуханнях, колишній глава Національної розвідки США в адміністрації президента Обами, Джеймс Клеппер, заявив, що досягнення, яких РФ домоглася по втручанню у виборчий процес в США в 2016 році, приведуть до нових втручань у виборчі процеси в інших країнах. Клеппер висловив думку, що підсумки минулорічних президентських виборів в США «перевершили найсміливіші очікування» росіян.
«Вони тепер натхненні тим, щоб продовжувати таку діяльність в майбутньому, як тут у нас, так і по всьому світу, і робити це ще активніше», — сказав він.
Клеппер також заявив, що WikiLeaks є недержавною розвідувальною службою, яка використовується російською розвідкою. За його словами, спроби Росії спрямовані на те, щоб розділити західні країни, в тому числі і в Європі, і домогтися зняття санкцій, введених після анексії Криму.
Колишня виконуюча обов’язки міністра юстиції Саллі Йейтс, звільнена президентом США Трампом також попередила, що багато питань, що цікавлять сенаторів, «є засекреченими». Йейтс заявила, що предметом заклопотаності американських спецслужб було те, що генерал Майкл Флінн, як високопоставлена особа адміністрації США, може опинитися в центрі шантажу або бути скомпрометованим російською владою через його зв’язки в Москві, про що вона попереджала представників перехідної команди Трампа. На її думку, Майкл Флінн також брехав президенту і віце-президенту про свої контакти з російськими представниками.
Нагадаємо, в Білому домі виступають проти розслідування зв’язків між Кремлем і оточенням Трампа. Відомо, що з представниками Москви, серед яких і посол РФ у США Сергій Кисляк, зустрічалися генпрокурор США Джефф Сешнс, екс-радник Трампа з нацбезпеки Майкл Флінн, колишній керівник передвиборного штабу Трампа Пол Манафорт, зять президента Джерад Кушнер та інші посадовці.
Окрім цього, раніше «Ракурс» писав, що Трамп намагається за допомогою членів родини контролювати одночасно і бізнес і Білий дім.