Ракурсhttps://racurs.ua/
Аграмунт не подав у відставку з посади президента ПАРЄ, попри власну обіцянку
https://racurs.ua/ua/n88618-agramunt-ne-podav-u-vidstavku-z-posady-prezydenta-parie-popry-vlasnu-obicyanku.htmlРакурсПрезидент Парламентської асамблеї Ради Європи Педро Аграмунт не подав у відставку з посади очільника організації, попри попередню домовленість з політичними групами асамблеї, пише «Європейська правда».
.
Аграмунт був присутній на засіданні Бюро ПАРЄ, яке відбулося в Празі ввечері 29 травня, та пішов звідти, щойно було ухвалено рішення про призначення слідчих для розслідування корупції в ПАРЄ. Він також написав на особистій сторінці у Twitter про те, що «радий їх призначенню».
Керівник української делегації в ПАРЄ Володимир Ар’єв повідомив, що вчора Бюро знову проголосувало за недовіру Аграмунту. За його словами, українська делегація буде наполягати на відставці президента ПАРЄ.
«З боку української делегації не буде жодного толерування спробам Аграмунта зробити вигляд, що нічого не сталося і продовжувати намагатися очолювати заходи ПАРЄ. Довіри до нього немає. В п’ятницю в Парижі Регламентний комітет розглядатиме внесення змін до процедур ПАРЄ, які стосуються імпічмента і наслідків висловлення недовіри обраним посадовцям асамблеї», — пояснив він.
Нагадаємо, що 25 квітня президент ПАРЄ вибачивсяза візит до Сирії і допустив зміну свого статусу. Він пообіцяв перейти до обговорення свого статусу 28 квітня.
Пізніше Аграмунт заявив, що офіційно оголосить про свою відставку лише після завершення візиту короля Іспанії до ПАРЄ, а саму заяву про складання з себе повноважень він подасть 29 травня. Також у квітні екс-президент ПАРЄ розповіла про переворот в керівництві асамблеї.
У березні очільник ПАРЄ Аграмунт злітав до Сирії на запрошення російських депутатів. Інформація про візит Аграмунта з’явилася 20 березня. Росія анонсувала цей захід як сигнал того, що все одно присутня у ПАРЄ, хоча вже два роки не надсилала у Страсбург список своєї делегації.