Ракурсhttps://racurs.ua/
Суд відмовився списати з «Газтранзиту» 84 млн грн на користь АМКУ
https://racurs.ua/ua/n89326-sud-vidmovyvsya-spysaty-z-gaztranzyta-84-mln-grn-na-koryst-amku.htmlРакурсГосподарський суд Києва відмовив Державній виконавчій службі в списанні 84,08 млн грн дивідендів, що підлягають сплаті компанії «Газпром» від дочірньої української компанії «Газтранзит». Це випливає з рішення суду від 31 травня, опублікованому в Єдиному реєстрі судових рішень.
.
Згідно з рішенням, виконавча служба просила суд списати зазначені кошти в рахунок погашення накладених Антимонопольним комітетом штрафу і пені у загальному розмірі 172 млрд грн.
Як випливає з матеріалів справи, 28 квітня загальні збори акціонерів ПрАТ «Газтранзит» ухвалило рішення направити 90% чистого прибутку за 2016 рік у розмірі 209,07 млн грн на виплату дивідендів. Виходячи з частки «Газпрому» (40,2174% акцій) в капіталі ПрАТ «Газтанзит», російський монополіст повинен отримати 84,08 млн грн.
Суд вирішив, що оскільки за станом на 31 травня перелік акціонерів «Газтранзиту», які мають право на отримання дивідендів за 2016 рік, ще не був затверджений, виконавча служба не може списувати ці кошти. Таким чином, суд постановив відмовити виконавчій службі в задоволенні позову.
12 травня «Газпром» отримав постанову про арешт акцій «Газтранзиту». У документі йдеться про відкриття виконавчого провадження на суму у 189,125 млрд грн, до якої включені 17,193 млрд грн виконавчого збору.
16 травня стало відомо, що Державна виконавча служба відкрила провадження про стягнення штрафу та арешт майна «Газпрому» по накладеному Антимонопольним комітетом в січні 2016 року штрафу в розмірі 85 млрд грн за зловживання монопольним становищем на ринку транзиту газу через Україну. Компанія мала сплатити штраф до 4 травня 2016 року, але не зробила цього в строк. Станом на 5 жовтня сума штрафу з урахуванням пені подвоїлася.
Міністр юстиції Павло Петренко поінформував про стягнення з «Газпрому» першої сумиштрафу, однак він не назвав цифри, пообіцявши оприлюднити їх пізніше.
По 40,2% акцій «Газтранзиту» належать «Нафтогазу України» та «Газпрому», ще 19,5% акцій у турецької компанії Turusgas.