Ракурсhttps://racurs.ua/
В НБУ підтвердили, що Коломойський через суд намагається повернути «ПриватБанк»
https://racurs.ua/ua/n89984-v-nbu-pidtverdyly-scho-kolomoyskyy-cherez-sud-namagaietsya-povernuty-pryvatbank.htmlРакурсЗаступниця глави Національного банку України Катерина Рожкова в інтерв’ю FINbalance заявила, що колишній акціонер «ПриватБанку» Ігор Коломойський оскаржує в суді рішення про визнання банку неплатоспроможним.
.
«У позовній заяві Коломойський писав про рейдерство з боку держави», — сказала Рожкова.
За її словами, колишній власник «ПриватБанку» подав позов про визнання протиправним рішення НБУ про визнання фінустанови неплатоспроможною, відповідно, й рішення про націоналізацію, а також всіх порук.
«Як можна сподіватися на успіх в реструктуризації інсайдерських кредитів?», — заявила Рожкова.
Заступниця глави Нацбанку стверджує, що, згідно законодавства, попередній власник акцій банку не має права вимагати від інвестора (у випадку з «ПриватБанком» держави) відшкодування збитків, понесених у результаті придбання новим інвестором акцій банку, з підстав недійсності, скасування або визнання протиправними будь-яких рішень, правочинів або інших дій, прийнятих в процесі визнання банку неплатоспроможним.
«Тобто, по закону, він немає права вимагати відшкодувань. Інше питання — наші суди. У нас судді дуже люблять одягати на себе мантію судді Конституційного суду та трактувати закони. Отут є питання», — додала Рожкова.
Нагадаємо, наприкінці травня повідомлялося, що кіпрська компанія Triantal Investments Ltd, яка належить бізнесменам Ігорю Коломойському та Геннадію Боголюбову, подала в суд на Національний банк України, Міністерство фінансів і «ПриватБанк». Коломойський і Боголюбов подали два позови до Окружного адміністративного суду Києва з вимогами визнати незаконними дії відповідачів і зобов’язати їх вчинити певні дії.
У грудні минулого року Коломойський офіційно прокоментував націоналізацію «ПриватБанку». 18 грудня Кабінет міністрів ухвалив рішення про перехід банку у власність держави. У Нацбанку тоді заявили, що націоналізація «ПриватБанку» стабілізує його роботу та збереже кошти 20 млн вкладників.
23 травня окружний Адміністративний суд Києва визнав націоналізацію «ПриватБанку» частково незаконною.