Ракурсhttps://racurs.ua/
Донбаські терористи роблять із дітей інформаторів і живі щити — Держдеп (ВІДЕО)
https://racurs.ua/ua/n90351-donbaski-terorysty-roblyat-z-ditey-informatoriv-i-jyvi-schyty-derjdep-video.htmlРакурсПро це йдеться в щорічному звіті Держдепартаменту США щодо ситуації з торгівлею людьми у світі, передає «Радіо Свобода».
.
Зокрема, наголошено, що на Донбасі почастішали випадки використання сепаратистами дітей як інформаторів, живих щитів та навіть бойовиків.
«Спеціальна моніторингова місія ОБСЄ в Україні повідомляє, що дітей із 15-річного віку продовжують залучати до активних бойових дій у складі об’єднаних російсько-сепаратистських сил. Український уряд повідомляє, що дитячий батальйон Георгія Побідоносця може залучати дітей із 12-річного віку», — вказують автори звіту.
Крім того, в останні роки Україна стала джерелом, місцем транзиту й призначення жертв торгівлі людьми, примусової праці та сексуального рабства як на українській території, так і в сусідніх країнах, у Європі, на Близькому Сході й навіть у США. Найгірша ситуація склалася на Донбасі.
«Підживлений російською агресією конфлікт на сході України змусив переїхати майже 2 млн людей і це населення особливо вразливе до експлуатації. У місцях, контрольованих проросійськими сепаратистами, ситуація особливо складна. Жінок і дівчат із охоплених конфліктом зон викрадають для сексуального та трудового рабства в Україні та Росії», — наголошено у звіті.
При цьому демографія жертв торгівлі людьми розширилась у бік міського, молодшого й чоловічого населення.
Втім, цьогоріч Україна змогла вийти з переліку країн, за якими ведеться особливе спостереження, і потрапила у список держав, ситуація в яких викликає занепокоєння.
Всі країни світу експерти розділили на чотири умовні категорії: перша — безпечні, друга — ті, що викликають занепокоєння, третя — ті, за якими ведеться спостереження, й четверта — це «чорний список» країн, де ситуація найгірша.
Минулого року Україна була у третьому переліку. Тепер завдяки зусиллям із протидії торгівлі людьми піднялась до другої категорії.
Найгірша ж ситуація з торгівлею людьми зафіксована у понад 20 країнах. Серед них Росія, Північна Корея, Іран,Венесуела, Конго та Китай.
Нагадаємо, наприкінці 2016 року прикордонники озвучили кількість викритих за рікканалів торгівлі людьми: найчастіше — це сексуальна експлуатація.