Глава Вищої ради правосуддя розповів, як розглядатимуть кандидатури до Верховного суду
https://racurs.ua/ua/n91517-glava-vyschoyi-rady-pravosuddya-rozpoviv-yak-rozglyadatymut-kandydatury-do-verhovnogo-sudu.htmlРакурсГлава Вищої ради правосуддя Ігор Бенедисюк розповів, як будуть розглядатися кандидатури претендентів до Верховного суду. Про це повідомляє «Судово-юридична газета».
Так, відповідно до закону «Про Вищу раду правосуддя», призначення суддів ВС буде проходити за загальною процедурою, згідно з якою висновок члена ВСП про можливість кандидата бути призначеним на посаду буде винесено на розгляд колегіального органу після рекомендації ВККС.
«Кандидати до Верховного суду, природно, будуть особисто присутні на засіданні Вищої ради правосуддя, члени якого будуть їм задавати питання. Звичайно, увага до кандидатів у ВС буде велика, а всі рекомендації ВККС будуть ретельно вивчені, але перевірка матеріалів і кандидатів з „нуля“ здійснюватися не буде. В першу чергу Вища рада правосуддя буде перевіряти процедуру дотримання конкурсу та надання рекомендації кандидату», — розповів Бенедисюк.
Також він зазначив, що Вища рада правосуддя має право і обов’язок відмовити кандидату на посаду судді у внесенні подання президенту України, якщо буде встановлено порушення процедури відбору. Також претенденту можуть відмовити, якщо будуть обґрунтовані сумніви в його доброчесності або професійній етиці, які або не були предметом розгляду Вищої кваліфікаційної комісії суддів України, або їм не надано відповідну оцінку.
У такому випадку ВККС може направити до Вищої ради правосуддя нову рекомендацію на кандидата, який посів у рейтингу наступне місце, або провести на незайняту вакансію новий конкурс.
Бенедисюк також не виключив можливості відводів членів ВСП при розгляді кандидатів до ВС, пославшись на те, що більшість членів Вищої ради правосуддя — судді вищих судів, і особисто знайомі з багатьма кандидатами.
Нагадаємо, 30 вересня 2016 року в Україні стартувала судова реформа. Вищою судовою інстанцією країни став Верховний суд, склад якого має бути сформований із суддів, відібраних за підсумками відкритого конкурсу.