МОЗ зволікає із закупівлею життєво важливих ліків — Рахункова палата
https://racurs.ua/ua/n92669-moz-zatyaguie-zakupivli-jyttievo-vajlyvyh-likiv-rahunkova-palata.htmlРакурсУ розпорядженні «Ракурсу» опинився акт аудиту Рахункової палати щодо ефективності використання бюджетних коштів, виділених у 2015–2016 роках та першому півріччі 2017 року на держзакупівлі ліків та засобів медичного призначення за допомогою спеціалізованих організацій. Документ містить безліч прикладів некомпетентної поведінки чиновників МОЗ щодо закупівлі медикаментів.
Так, 1 червня 2016 року міжнародна організація із закупівлі ліків Crown Agents вкотре звернулася з листом до Міністерства охорони здоров’я, не отримавши погодження по 18 позиціях лікарських засобів програми «доросла онкологія» і 17 позиціях за програмою «дитяча онкологія». У листі «Краун» від 29 липня 2016 року вказує, що «чекає відповіді та рішень від МОЗ на 7 питань, які суттєво впливають на можливість і терміни поставки товару. Строк очікування відповідей від МОЗ на цю дату складав від 10 до 126 днів». Ось так і затягувалося постачання життєво важливих ліків.
Пояснення причин затягування міністерством погодження закупівлі лікарських засобів і виробів медичного призначення Рахунковій палаті не було надано.
Згідно з протоколом засідання робочої групи від 19.09.2016 р. № 22, було прийнято рішення щодо постачання запропонованих «Краун» лікарських засобів з обмеженим терміном придатності для лікування онкогематологічних хворих дорослого віку та дітей з онкологічними та онкогематологічними захворюваннями, зважаючи, що у разі їх невикористання постачальник гарантує заміну до кінця терміну придатності.
«Краун» надала гарантію заміни таких препаратів, але зазначила, що неодноразово зверталася до МОЗ стосовно визначення механізму, процедури і перевірки по заміні невикористаних лікарських засобів, однак відповіді не отримала. Тож цим листом гарантує заміну зазначених позицій лікарських засобів при дотриманні певних умов. Першою умовою є щомісячне інформування міністерством «Краун» та громадськості про загальну кількість запасу ліків по кожній позиції (наявність лікарського засобу, на заміну якого надана гарантія). По-друге, за чотири місяці до кінця терміну придатності МОЗ повинен повідомити «Краун» про свій намір замінити лікарські засоби та причини невикористання ліків. Гарантія скасовується, якщо ці пункти не будуть виконані.