Ракурсhttps://racurs.ua/
Законопроект про реінтеграцію Донбасу з’явиться у Раді після затвердження РНБО — Герасимов
https://racurs.ua/ua/n93305-zakonoproekt-pro-reintegraciu-donbasu-z-yavytsya-u-radi-pislya-zatverdjennya-rnbo-gerasymov.htmlРакурсЗаконопроект про деокупацію Донбасу буде внесено до Верховної Ради після того, як його схвалить Рада національної безпеки і оборони. Про це заявив глава фракції БПП Артур Герасимов, передає «112 Україна».
.
За його словами, законопроект все ще обговорюється в РНБО і поки що не готовий до внесення на розгляд парламентом.
«Остаточна версія з’явиться тільки тоді, коли вона буде затверджена на РНБО. І на РНБО, і на Нацраді реформ дуже багато йде конструктивного обговорення. Висловлюються думки, іноді протилежні, знаходяться компроміси, приймаються рішення, які впливають на остаточну версію того або іншого документа», — заявив він.
Глава фракції БПП стверджує, що прийняття документу має прискорити процес повернення контролю над окремими регіонами Луганської та Донецької областей.
«Базові речі не змінювалися, вони залишаються незмінними. Перше: Донбас — це Україна, це наші території... Друге питання — підвищення ефективності щодо прискорення повернення цих територій до України», — зазначив Герасимов.
При цьому він не розкрив суті положень законопроекту, зокрема, як надалі буде переформатовано АТО, а також якою буде подальша доля проекту «Стіна» на Донбасі.
Нагадаємо, сьогодні представник президента України в ВР Ірина Луценко заявила, що закон, згідно з яким вперше законодавчо вводиться поняття Росія-агресор, готовий на 99,9%.
Згідно з новим законом, Україна має право самооборонятися і не несе відповідальності за ситуацію на тимчасово окупованих територіях.
Президент Петро Порошенко доручив розробити законопроект про реінтеграцію Донбасу. Це сталося після заяви секретаря РНБО Олександра Турчинова про необхідність шукати новий формат захисту від гібридної війни з Росією замість антитерористичної операції. Потім було оприлюднено концепцію цього документа.
Однак, 10 липня РНБО відклала розгляд законопроекту нібито через необхідність проведення додаткових консультацій. Пізніше стало відомо, що Україна працює над низкоюініціатив щодо деокупації території Криму, які озвучить на наступній сесії Генеральної асамблеї ООН.