Ракурсhttps://racurs.ua/
Подорожчання автогазу не матиме реального впливу на інфляцію — НБУ
https://racurs.ua/ua/n93564-podorojchannya-avtogazu-ne-matyme-realnogo-vplyvu-na-inflyaciu-nbu.htmlРакурсПідняття ціни на скраплений газ не впливатиме на інфляцію, про це в інтерв’ю «РБК-Україна» заявив заступник голови Національного банку України Дмитро Сологуб.
.
«Частка скрапленого газу в нашому індексі споживчих цін 0,23%. Якщо навіть ціна зросла на 50%, проста арифметична операція показує, що внесок в інфляцію становить 0,1 п. п. Шуму багато, але реального впливу немає», — сказав представник НБУ.
За словами Сологуба, ситуація з автогазом в Україні свідчить про недостатню конкуренцію на ринку палива, монополізацію економіки.
Раніше повідомлялося, що окремі мережі АЗС почали повільно знижувати ціну на автогаз. Так, зниження роздрібної ціни на автомобільний газ протягом 29-30 серпня спостерігалося на рівні 10-50 коп.
Нагадаємо, протягом 26-28 серпня автогаз істотно подорожчав у великих мережах АЗС Києва та України. За скраплений газ просили в столиці в середньому до 16,5 грн/л, а в регіонах до 15,98 грн/л.
За кілька днів після подорожчання відреагували й представники влади. Так, прем’єр-міністр України Володимир Гройсман доручив правоохоронцям, Антимонопольному комітету, Державній фіскальній службі та профільним міністерствам визначити причини подорожчання автомобільного газу. Прем’єр заявив, що нинішня ситуація зі скрапленим газом — диверсія проти держави.
А президент Порошенко запевнив, що незабаром ситуація на ринку скрапленого газу нормалізується, а винні в подорожчанні палива будуть оштрафовані.
На думку державного уповноваженого Антимонопольного комітету України Валерія Полюховича, зростання цін на автогаз пов’язане із зменшення імпорту палива з Росії та Білорусі у зв’язку з певними адміністративними перешкодами, які створені в РФ, і плановими ремонтами заводів, що виробляють цей продукт. Також у формуванні ціни відіграло й те, що в серпні-вересні в Україні спостерігається пікове навантаження на ринку автопалива.