Ракурсhttps://racurs.ua/
Мінкульт планує надати відновленим графіті на Грушевського статус нацпам’ятника
https://racurs.ua/ua/n93602-minkult-planuie-nadaty-vidnovlenym-grafiti-na-grushevskogo-status-nacpam-yatnyka.htmlРакурсМіністр культури Євген Нищук заявляє, що підконтрольне йому відомство має намір ініціювати перед Кабінетом міністрів України надання відновленим графіті на Грушевського в Києві статусу національного пам’ятника, пише «Інтерфакс-Україна».
.
«Ці графіті мали категорію пам’ятки місцевого значення, після всього, що сталося, я думаю, що ми зможемо підготувати документи, щоб перевести їх у статус національного», — сказав Нищук.
За його словами, якщо графіті будуть переведені з категорії пам’яток історії місцевого значення до пам’ятників історії національного значення, буде проведено паспортизацію цього об’єкта, а за будь-яке його пошкодження загрожуватиме кримінальна відповідальність.
Нагадаємо, 3 вересня стало відомо, що з фасаду магазину по вул. Грушевського прибрали знамениті патріотичні графіті з українськими письменниками.
Керівник магазину люкс-меблів Ігор Доценко заявив, що графіті є «типовим стріт-артом», а їхній автор нікому невідомий.
У свою чергу директор Українського інституту національної пам’яті Володимир В’ятрович заявив, що графіті на Грушевського є пам’яткою історії згідно з наказом Міністерства культури.
Пізніше активісти розгромили вхід до магазину «Емпоріум». До входу магазину принесли шини, які згодом підпалили. Молодики розбили вікна в магазині, розписали фасад будівлі. Також між активістами та поліцією сталися сутички.
Правоохоронці відкрили кримінальне провадження за фактом пошкодження майна магазину.
У прокуратурі Києва заявили, що розслідуватимуть нищення графіті часів Майдану, які знаходилися на фасаді магазину по вул. Грушевського. Правда, відразу подію не кваліфікували.
Соціальний художник Sociopath, який створив графіті часів Євромайдану заявив, що хоче особисто реставрувати малюнки й виступив проти того, щоб його роботи відновлювали інші художники.