Ракурсhttps://racurs.ua/
В Україні та країнах ЄС зафіксовано наявність у повітрі концентрації радіоізотопу рутеній-106
https://racurs.ua/ua/n95090-v-ukrayini-ta-krayinah-ies-zafiksovano-nayavnist-u-povitri-koncentraciyi-radioizotopu-ruteniy-106.htmlРакурсПідвищення рівня радіоізотопу рутеній-106 у повітрі зафіксували вимірювальні комплекси України та країн ЄС, інформує прес-служба держпідприємства «Державний науково-технічний центр з ядерної та радіаційної безпеки».
.
Концентрація радіоізотопу у Києві становить 1-2,2 мБк/куб. м, що суттєво нижче допустимого рівня, хоча при нормальних умовах цей ізотоп не фіксується взагалі. За своєю радіотоксичністю рутеній-106 знаходиться в одному ряді з Цезієм-137.
«На сьогодні ситуацію можна назвати контрольованою, але такою, що вимагає проведення широкомасштабних досліджень. Вплив на здоров’я українців цього інциденту можна вважати мінімальним», — йдеться у повідомленні.
Окрім України наявність радіоізотопу рутеній-106 у вигляді аерозолю зафіксували спецпідрозділи радіаційного моніторингу у Швейцарії, Польщі, Італії, Німеччині, Австрії, Чехії та Франції. За оцінками експертів, зростання концентрації ізотопу радіонукліду відбулося в перших числах жовтня.
Українська сторона зауважує, що подія не пов’язана із роботою АЕС України.
У науково-технічному центрі з ядерної та радіаційної безпеки додали, що рутеній-106 використовується в медичній галузі при лікуванні онкозахворювань очей. Також цей ізотоп застосовують при повірці приладів радіаційного контролю та у паливних елементах супутників.
Нагадаємо, рутеній — метал сріблястого кольору, відноситься до платинових металів. Рутеній — дуже інертний метал, який не розчиняється у кислотах. Разом з тим утворює ряд металоорганічних з’єднань і є активним каталізатором.