Ракурсhttps://racurs.ua/
В ПАРЄ проведуть термінові дебати щодо українського закону про освіту
https://racurs.ua/ua/n95173-v-parie-provedut-terminovi-debaty-schodo-ukrayinskogo-zakonu-pro-osvitu.htmlРакурсТермінові дебати щодо мовної статті українського закону про освіту проведе на осінній сесії Парламентська асамблея Ради Європи, підтвердивши запит угорців та деяких інших депутатів. Про це повідомляє «Європейська правда».
.
Планувалося, що асамблея вибере для дебатів одну з трьох тем: масові порушення прав людини в М’янмі, криза в Каталонії або українське мовне питання. Крім того, парламент міг відмовитися від термінових дебатів. Від обговорення каталонської кризи відмовилися, оскільки це могло спровокувати конфлікт.
Як повідомляє видання, українське питання також не змогли відразу схвалити, голоси розподілилися навпіл. Противники його розгляду аргументували, що необхідно дочекатися висновку Венеціанської комісії. Однак порядок денний затвердили з другого разу з мінімальною перевагою.
«Наразі невідомо, хто буде призначений доповідачем, від цього значною мірою залежить тональність документа», — наголошується у повідомленні.
ПАРЄ розглядатиме відповідну резолюцію в четвер.
Нагадаємо, що 28 вересня набув чинності прийнятий Верховною Радою законопроект «Про освіту», покликаний підвищити якість освіти в країні. Кілька країн звинуватили Україну в тому, що прийнятий законопроект нібито порушує права національних меншин. Угорщина і зовсім заявила, що блокуватиме всі рішення Євросоюзу про зближення з Україною.
29 вересня в порядок денний осінньої сесії Парламентської асамблеї Ради Європи внесли питання про дебати, присвячені темі «Новий закон України про освіту як головна перешкода вивченню національними меншинами рідних мов». 11 жовтня до ПАРЄ звернеться президент України Петро Порошенко. Глава держави також відповість на питання парламентаріїв.
Варто відзначити, що Латвія підтримала Україну в «мовному скандалі». Міністр освіти і науки Латвії заявив, що розуміє прагнення України до забезпечення передумов для вивчення державної мови в системі освіти.