У ПАРЄ тривають дебати щодо українського закону про освіту (ТРАНСЛЯЦІЯ)
https://racurs.ua/ua/n95384-u-parie-prohodyat-debaty-schodo-ukrayinskogo-zakonu-pro-osvitu-translyaciya.htmlРакурсСьогодні, 12 жовтня, у Парламентській асамблеї Ради Європи проходять дебати через український закон «Про освіту».
Як відомо, проти закону виступають Угорщина і Румунія.Ініціаторами розгляду питання стали депутати національних парламентів Угорщини і Польщі.
Нагадаємо, що 28 вересня набув чинності прийнятий українським парламентом законопроект «Про освіту». Кілька країн звинуватили Україну в тому, що прийнятий законопроект нібито порушує права національних меншин. Найбільш жорстку позицію зайняла Угорщина, заявивши, що буде блокувати всі рішення Євросоюзу про зближення з Україною.
Пізніше стало відомо, що проти закону будуть спільно виступатиУгорщина і Румунія. Угорський міністр додав, що Угорщина і Румунія спільно боротимуться зі звуженням культурно-освітніх можливостей угорської та румунської громади в Україні.
Найконфліктнішим аспектом освітньої реформи стало мовне питання. Документом вводиться плавне збільшення числа предметів, які викладаються українською з середньої школи. Передбачається, що спочатку діти нацменшин вивчатимуть предмети рідною для себе мовою, в 5-9 класах буде вводитися кілька предметів з українською мовою викладання.
Відзначимо, що Угорщина вже не вперше вимагає ширших прав для своєї громади в Україні, де проживає близько 150 тис. угорців. Так, віце-прем’єр Угорщини Жолт Шем’єн заявляв, що інтереси угорців, які проживають за кордоном, будуть захищені, якщо етнічні угорські партії будуть представлені в місцевих парламентах. Віце-прем’єр закликав діаспору виробити концепції автономії, заявивши, що угорський уряд зацікавлений у зупинці асиміляції та збереженні угорської ідентичності.
До цього, у 2014 році, Шем’єн закликав кожну націю виробити власну концепцію автономії, заявивши, що «жителі Воєводини (Сербія) і Закарпатської України повинні діяти в такому ж напрямку».