Ракурсhttps://racurs.ua/
Угорщина погодилася з українським законом про освіту і пропонує співпрацю
https://racurs.ua/ua/n95781-ugorschyna-pogodylasya-z-ukrayinskym-zakonom-pro-osvitu-i-proponuie-spivpracu.htmlРакурсУкраїна домовилася з Угорщиною про початок консультацій щодо особливостей втілення в угорських школах Закарпаття положень нового українського закону про освіту. Про це за підсумками зустрічі повідомила Гриневич, передає «Укрінформ».
.
«Ми провели дуже конструктивний діалог і готові до спільних домовленостей, які полягатимуть щонайменше в п’яти пунктах», — розповіла вона.
Так, за словами Гриневич, Україна дотримується всіх своїх міжнародних зобов’язань, у тому числі двосторонніх угод з Угорщиною з приводу того, що представники нацменшин можуть навчатися рідною мовою на всіх щаблях навчання, а також визнає важливість державної мови і необхідність розширення її вживання в навчальному процесі.
«Це означає, що ми мусимо збільшити кількість годин на навчання державною мовою. І коли діти матимуть достатній рівень, поступово запроваджувати вивчення окремих предметів державною мовою поряд із вивченням частини предметів угорською мовою», — зазначила вона.
Модель, за якою навчатимуться діти в угорських школах, буде вироблено в консультаціях з угорською громадою, пояснила Гриневич. Вона додала, що Україна зобов’язується до отримання висновку Венеційської комісії не робити жодних кроків у зміні системи навчання, що на сьогодні існує в угорських школах.
У свою чергу очільник МЗС Павло Клімкін зазначив, що сьогоднішня зустріч була спрямована на те, щоб допомогти угорській громаді в Україні отримати більше шансів для реалізації.
Золтан Балог також прокоментував сьогоднішню зустріч.
«Відтепер ми почнемо консультації щодо того, як можна застосовувати на практиці закон про вивчення державної мови», — повідомив він.
Як зазначив Балог, розглядатимуться пропозиції офіційного Будапешта, а також рекомендації Товариства угорських педагогів Закарпаття.
При цьому угорський міністр наголосив, що його держава поважає вимогу української сторони щодо вивчення державної мови.
Як відомо, 28 вересня набув чинності прийнятий українським парламентом законопроект «Про освіту». Кілька країн звинуватили Україну в тому, що прийнятий законопроект нібито порушує права національних меншин. Найбільш жорстку позицію зайняла Угорщина, заявивши, що буде блокувати всі рішення Євросоюзу про зближення з Україною.
В Угорщині висловлюють невдоволення через український закон про освіту й погрожують переглядом Угоди про асоціацію між Україною та ЄС. Однак, в Естонії та Німеччини погрози у бік Києва не підтримують.
Також Угорщина пригрозила Україні економічними санкціями з бокуЄС. Міністр закордонних справ Угорщини Петер Сійярто заявив, що якщо Україна не проведе необхідних заходів щодо прийнятого Верховною Радою закону про освіту, їй можуть загрожувати штрафні санкції ЄС у сфері торгівлі. Це пов’язано з умовами Угоди про асоціацію з ЄС, в порушенні яких Угорщина звинувачує Україну.