Ракурсhttps://racurs.ua/
Європарламент погодив нову систему перетину кордону для іноземців
https://racurs.ua/ua/n96112-ievroparlament-pogodyv-novu-systemu-peretynu-kordonu-dlya-inozemciv.htmlРакурсЄвропейський Союз затвердив загальну електронну систему для прискорення перевірокна кордонах Шенгенської зони і реєстрації всіх громадян країн, що не входять до складу ЄС, пише «РБК-Україна».
.
Нова система в’їзду/виїзду EES буде реєструвати інформацію про громадян країн, що не входять в ЄС, зокрема буде зареєстровано ім’я, проїзний документ, відбитки пальців, зображення особи, дата і місце, коли вони перетинають кордон або отримують відмову у в’їзді в Шенгенську зону.
Система реєстрації буде застосовуватися як до мандрівників, які потребують віз, так і до осіб, які не мають візи, але були допущені на короткий термін до 90 днів і перетинають зовнішні кордони Шенгенської зони.
В Європарламенті впевнені, що EES полегшить перевірку дотримання терміну короткого перебування (90 днів у 180-денний період). Система замінить ручну перевірку паспортів і прискорить перетин кордону.
Нагадаємо, у вересні Австрія, Данія, Німеччина, Франція та Норвегія звернулися до інших країн Шенгенської зони зі спільною заявою у зв’язку з міграційною кризою і терористичною загрозою. Вони запропонували дозволити країнам ЄС вводити прикордонний контроль без згоди Європейської комісії і решти держав на три місяці, а не, як досі, на 30 днів. Така пропозиція стала приводом для розмов про повільний розвал Шенгенської зони, оскільки «шенген» повинен гарантувати можливість вільного подорожування без необхідності пред’являти паспорт чи інші документи.
У березні Рада Європейського Союзу ухвалила рішення про посиленняконтролю на всіх зовнішніх кордонах Шенгенської зони. Авіаційні, морські та сухопутні кордони ЄС підлягають більш ретельному контролю як при в’їзді, так і при виїзді. Протягом наступних 6 місяців повітряні кордони будуть мати тільки цільові перевірки.
В жовтні минулого року Європейська комісія виступилаз рекомендацією про продовження дії прикордонного контролю на деяких внутрішніх кордонах Шенгену.