Єврокомісія судитиметься з урядом Угорщини через закон про освіту
https://racurs.ua/ua/n98139-ievrokomisiya-sudytymetsya-z-uryadom-ugorschyny-cherez-zakon-pro-osvitu.htmlРакурсВ ЄС незадоволені угорським законом про освіту й вирішили судитися з Угорщиною. Відповідна заява з’явилася 8 грудня на сайті Єврокомісії, повідомляє Liga.net.
Представники Венеційської комісії заявили, що оновлений угорський закон про освіту посилює правила для іноземних університетів. При цьому закони Європейського Союзу зазначають, що університети можуть бути розташовані та надавати послуги будь-де в ЄС.
Як відомо, 11 квітня 2017 року президент Угорщини Янош Адер підписав ухвалений у парламенті закон про вищу освіту. Документом вносилися правки, які дозволяють закрити заснований американським мільярдером Джорджем Соросом Центрально-європейський університет.
Проти закриття вузу на вулиці протестувати вийшли десятки тисяч активістів. Вони заявляють, що чинна угорська влада не зацікавлена в ліберальному ухилі освітньої діяльності університету.
Також нагадаємо, що 28 вересня набув чинності ухвалений українським парламентом закон «Про освіту». Кілька країн звинуватили Україну в тому, що законопроект нібито порушує права національних меншин. Найбільш жорстку позицію зайняла Угорщина, заявивши, що буде блокувати всі рішення Євросоюзу про зближення з Україною.
В Угорщині висловлюють невдоволення через український закон про освіту й погрожують переглядом Угоди про асоціацію між Україною та ЄС. Однак, в Естонії та Німеччини погрози у бік Києва не підтримують.
Також Угорщина пригрозила Україні економічними санкціями з боку ЄС. Міністр закордонних справ Петер Сійярто заявив, що, якщо Україна не проведе необхідних заходів щодо закону про освіту, їй можуть загрожувати штрафні санкції ЄС у сфері торгівлі. Це пов’язано з умовами Угоди про асоціацію з ЄС, в порушенні яких Угорщина звинувачує Україну.
Під час зустрічі міністра освіти і науки України Лілії Гриневич і міністра людських ресурсів Угорщини Золтана Балога була досягнута домовленість про декілька напрямків співпраці. Україна домовилася з Угорщиною про початок консультацій щодо особливостей втілення в угорських школах Закарпаття положень нового українського закону про освіту.
Міністр закордонних справ України Павло Клімкін заявив, що в питанні імплементації мовної статті закону «Про освіту» українська сторона не приймає ультиматумів та впевнена в тому, що Венеційська комісія підтвердить важливість знання української мови.