Розгляд соціально значущих справ у судах може бути прискорено — заступник голови Верховного суду
https://racurs.ua/ua/n98176-rozglyad-socialno-znachuschyh-sprav-u-vsih-sudah-moje-buty-pryskoreno.htmlРакурсЗ початком роботи нового Верховного суду провадження, які щойно надійшли, скоріш за все, розподілятимуться відразу, а частина «старих», що залишилася, — порціями, по мірі їх технічного відпрацювання. Однак пріоритетом це назвати не можна — це звичайна робота канцелярії. «Нова справа надійшла, ми повинні її розподілити в день надходження, відповідно до закону, і підстав затримувати її у нас немає. Але я не виключаю, що розгляд найбільш соціально значущих справ у всіх судах може бути прискорено», — розповів в інтерв’ю «Ракурсу» заступник голови нового Верховного суду Богдан Львов.
Він уточнив, що йдеться про провадження, які стосуються, наприклад, відновлення на роботі, а також про резонансні для суспільства справи, щоб зняти всі сумніви щодо навмисної тяганини.
«У господарському суді, за який відповідаю я, фактично всі справи потрапляють до цієї „прискореної“ категорії, оскільки суди, наприклад, нерідко заморожують обігові кошти підприємств. Хоча, безумовно, в цьому випадку також можуть з’явитися спекуляції, і учасники процесу можуть писати скарги, щоби прискорити розгляд. Таке буде», — прогнозує суддя.
Він також розповів, що в Касаційному господарському суді найбільша кількість суддів, які ніколи раніше не працювали в суді, — 12 з 29. «Це серйозне оновлення, у всіх інших разом узятих судах немає такої кількості „новеньких“, як у нас. Крім цього, в нашій палаті троє суддів першої інстанції, двоє — другої, які теж не мають досвіду роботи в Касаційному суді. Та й судді Вищого господарського суду ніколи не працювали у Верховному суді. У нас тільки один суддя Верховного суду України», — зазначив Богдан Львов.
«Верховний суд — це висока роль відповідальності, — підкреслив заступник голови ВС. — Коли ти від імені України ставиш крапку, то далі за тобою вже Страсбурзький суд. Дехто з суддів не розуміє, що крапку (остаточне рішення) вони ставлять все одно лише на своєму рівні, а далі по цій „крапці“ вже про цілу державу Україна судитимуть у Страсбурзі. І вага такої „крапки“ стає заважкою і для окремої людини, і для держави. Думаю, що розуміння цього має прийти до кожного судді нового Верховного суду. Це вже не домашнє завдання, його вже не перепишеш, не виправиш».
Він також висловив надію, що до нового Верховного суду прийшли фахівці непоганого рівня, які об’єднані єдиною метою — зробити щось хороше і не зганьбити себе. А ідеальне судове рішення, за словами Львова, — «красиве, розумне, зрозуміле, законне і справедливе і дуже витратне за часом».